بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی 1402

بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی 1402

معرفی بهترین منبع و کتاب دین و زندگی برای امتحان نهایی 1402

با تغییرات کنکور 1402، دین و زندگی جزء درس‌هایی است که از کنکور سراسری حذف شده است، با اینحال بین عمومی‌ها و در همه رشته‌های تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان این درس، پس از درس فارسی، بیشترین ضریب تاثیر را در معدل داوطلب برای قبولی در دانشگاه دارد!

دین و زندگی جز درس هایی است که می‌تواند به راحتی معدل شما را چندین برابر بهتر کند. سوالات این درس در امتحان نهایی، به نحوی است که شما با تسلط بر کتاب درسی و استفاده از بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی می‌توانید تمام این نکات را به خوبی یاد بگیرید.

همیشه خرید و استفاده از کتاب مناسب برای امتحان نهایی در موفقیت شما در یک درس نقش مهمی ایفا می کند.

مطالعه متن هر درس از کتاب درسی دین و زندگی شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما سوالات امتحانات نهایی در این درس نکات پیچیده‌تری دارند. بنابراین باید از بهترین منابع دین و زندگی امتحان نهایی برای مطالعه این درس کمک بگیرید. همچنین بخش های پر نکته هر درس مثل آیات و احادیث باید با دقت بیشتری مطالعه شوند.

ما در مباحث مشاوره کنکور تاکید میکنیم که کتاب کمک آموزشی مناسب دین و زندگی تکنیک های لازم برای رسیدن به یک نمره خوب در این درس را به شما یاد می دهد. در این مقاله متناسب با سطح درسی خود می توانید بهترین کتاب دینی امتحان نهایی را انتخاب کنید.

 • اگر علاقه مند باشید برای خرید با بالاترین تخفیفات و دریافت کتاب‌ها درب منزل از طریق همین مقاله میتوانید به راحتی خرید کنید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی 1402

انتخاب درست بهترین کتاب دین و زندگی امتحان نهایی اهمیت زیادی دارد. این کتاب باید کلید واژه ها و تکنیک های لازم برای پاسخ به سوالات دین و زندگی را به شما آموزش دهد. پس قبل از خرید این نکات لازم برای انتخاب بهترین منبع دین و زندگی امتحان نهایی را مطالعه کنید.

درسنامه دین و زندگی باید در قدم اول نکات متن را بررسی کرده باشد. علاوه بر آن کلید واژه های مهم هر متن را مشخص کند. کلید واژه های دین و زندگی مهمترین قسمت برای پاسخ دادن به سوالات امتحان نهایی در این درس است. همچنین پیام آیه ها و حدیث های هر درس باید بررسی شده باشد.

 

روش صحیح مطالعه دین و زندگی به‌عنوان درسی مهم، به شما کمک می‌کند تا با موفقیت در امتحانات نهایی، معدل خود را بالا برده و در قبولی دانشگاه شما، تاثیری حتمی دارد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را به‌طور دقیق بخوانید.

پیشنهاد مطالعه  روش مطالعه دین و زندگی

 

پس بهترین کتاب دینی امتجان نهایی باید درسنامه مناسبی داشته باشد. این درسنامه می تواند هر سه بخش مهم دین و زندگی که شامل : متن درس ها، آیه ها و حدیث ها هستند را به شما یاد بدهد. در نهایت هم باید توجه کنید که برای هر درس به اندازه کافی نمونه سوال وجود داشته باشد.

به طور خلاصه در این قسمت می توانید نکات لازم برای انتخاب بهترین کتاب دینی برای امتحان نهایی را بخوانید:

 1. سطح علمی کتاب لازم است که مناسب با سطح علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
 2. درسنامه ها به طور کامل مباحث مهم هر درس (مخصوصا آیات) را توضیح دهند.
 3. تعداد نمونه سوال مناسبی برای هر درس از کتاب وجود داشته باشد.
 4. نکات هر سوال در پاسخ نامه تشریحی بررسی شده باشد.

بعد از مطالعه این نکات مهم، نوبت معرفی بهترین کتاب دینی برای امتحان نهایی می رسد. در ادامه می توانید کتاب های هر سطح آموزشی را ببینید و آن کتابی که مناسب شما هست را انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

 

بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی برای سطح قوی

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور برای سطح قوی کتاب پرسمان گاج است. این کتاب به سبک درسنامه و نمونه سوال طراحی شده و به‌عنوان منبع مناسب برای آمادگی در امتحانات نهایی می‌تواند قرار گیرد.

دلیل انتخاب این کتاب برای سطح قوی، این است که کتاب پرسمان گاج، نسبت به منابعی که در ادامه این مقاله معرفی می‌شوند، تعداد نمونه سوالات و توضیحات کمتری دارد، پس برای فردی که سطح درسی قوی دارد و نیازی به شرح مفصل ندارد، منبع مناسبی است.

این کتاب همچنین سوال های تالیفی مناسبی دارد. به این ترتیب قدم به قدم از ساده ترین سطح همراه شما می شود تا دین و زندگی خود را تقویت کنید.

نام کامل این کتاب به صورت زیر است:

در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد این کتاب صحبت می کنیم.

 

تحلیل درسنامه کتاب پرسمان دین و زندگی گاج

درسنامه های این کتاب به زبان ساده تمامی نکات کتاب درسی را توضیح می دهند و هدف اساسی این کتاب آمادگی شما برای امتحانات نهایی است؛ پس مولف تمام تلاشش را کرده تا نکته‌ای برای آمادگی در امتحانات نهایی جا نیفتد.

نکات آیات و حدیت ها به طور کامل بررسی شده اند. حتی با این کتاب می توانید به سوالات تشریحی مدرسه هم به خوبی پاسخ دهید.

 

تحلیل سوالات کتاب پرسمان دین و زندگی گاج

این بخش شامل 5 آزمون شبیه‌سازی امتحانی است:

 1. آزمون اول : امتحان نوبت اول (میان سال)
 2. آزمون دوم: امتحان نوبت  اول (میان سال )
 3. آزمون سوم: امتحان نوبت دوم (پایان سال)
 4. آزمون چهارم: امتحان نوبت دوم (پایان سال)
 5. آزمون پنجم: امتحان نوبت دوم (پایان سال)

که در این امتحانات، نکات مهم برای آمادگی در امتحانات نهایی در قابل نمونه سوال موجود است و با حل آن‌ها می‌توانید به آمادگی مناسبی برای امتحانات تشریحی دست یابید.

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی برای سطح متوسط و ضعیف

برای همه دانش‌آموزانی که دارند برای امتحانات نهایی سال دوازدهم آماده می‌شوند، بهترین منبع دین و زندگی برای امتحان نهایی ماجراهای من و درسام خیلی سبز است. بیش از 90 درصد تمرکز این کتاب، بر روی سوالات تشریحی و آمادگی برای مواجهه با آن‌هاست، و حدوداً در ده درصد کتاب، تست هم به چشم می‌خورد.

این کتاب منبعی مناسب برای آمادگی در امتحان نهایی دین و زندگی است و شامل درسنامه‌ای کامل و نمونه سوالات کافی برای آمادگی در امتحان طراحی شده است. با توضیحات مفصل درسنامه می توانید تمامی مطالب هر درس را به صورت مفهومی یاد بگیرید.

با مطالعه درسنامه این کتاب می توانید نکات مهم هر درس را بگیرید. همچنین می توانید مطالب را به خوبی در کنار هم جمع بندی کنید. نمونه سوالات این کتاب با توجه به سطح امتحانات نهایی برگزار شده و هماهنگ طراحی می شود. نمونه سوالات تالیفی این کتاب بارها در امتحان نهایی‌های بعدی توانسته پیش بینی کننده نوع سوال باشد. پس برای به دست آوردن یک نمره عالی در دین و زندگی می توانید از این کتاب استفاده کنید.

نکته مهم در رابطه با این کتاب، این است که با توجه به نمونه سوالات خوب و کافی، می‌تواند برای افرادی که سطح قوی دارند نیز مناسب باشد و آن‌ها نیز می‌توانند از این کتاب به‌خوبی استفاده کنند. 

اسم دقیق این کتاب به صورت زیر است:

 1. ماجراهای من و درسام دین و زندگی دوازدهم خیلی سبز (ویژه رشته‌های تجربی، ریاضی، هنر و زبان)
 2. ماجراهای من و درسام دین و زندگی دوازدهم انسانی خیلی سبز (ویژه رشته انسانی)

در ادامه جزئیات درسنامه ها و نمونه سوالات این کتاب را با دقت بیشتری بررسی می کنیم. مطالعه این بخش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید این کتاب برای شما مناسب است یا خیر. پس با ما همراه باشید.

 

تحلیل درسنامه کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز

درسنامه کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز، مثل مابقی کتاب‌های این انتشارات، تلاشش بر توضیح ساده و روان متن کتاب بدون ابهام و پیچیدگی است. برخی جاها مطالب را طبقه‌بندی کرده و به‌طورکلی منبع مکمل مناسبی برای مطالعه نکات مهم کتاب است.

بعد از درسنامه‌ها، بخشی به‌نام خلاصه درس‌ها وجود دارد که شما می‌توانید پس از مطالعه متن کتاب، از این بخش برای مرور قسمت‌های مهم‌تر استفاده کنید. ترتیب درس‌های درسنامه نیز، بر اساس کتاب درسی است.

 

تحلیل نمونه سوالات کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز

بخش نمونه سوالات کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز شامل 3 قسمت می‌شوند: نمونه امتحان نیم سال اول، نمونه سوالات نیم سال دوم و نمونه امتحان نهایی. این سوالات که شامل سوالات تالیفی و سوالات امتحان نهایی‌های برگزار شده در سال‌های گذشته می‌باشند، جزء نمونه سوالات خوب برای آمادگی در امتحان نهایی درس دین و زندگی محسوب می‌شوند.

همچنین در این کتاب بخشی به عنوان پاسخ تشریحی وجود دارد که در آن به توضیح کامل پاسخ سوالات و کلیدواژه‌های مهم برای پاسخ به سوالات امتحان نهایی دینی است.

برای خرید این کتاب ها با بالاترین تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد محصول با این آیدی وجود ندارد

 

سایر کتاب‌های دینی برای امتحان نهایی

پیشنهاد دیگر دورخیز برای آمادگی در امتحانات نهایی دین و زندگی، استفاده از کتاب چند منظوره سیر تا پیاز گاج است؛ این کتاب شامل 4 بخش درسنامه، نمونه سوالات تشریحی، تست‌ و پاسخ‌نامه تشریحی است.

مخصوصاً برای دانش‌آموزانی که آزمون‌های جامع قلمچی را شرکت می‌کنند، می‌تواند منبع مناسبی باشد، چرا که نمونه سوالات قلمچی به‌صورت تستی است و برای کسب تراز مناسب در این آزمون، نیاز به منبعی دارید که بتواند از تست‌های کافی نیز برخوردار باشد.

سایر کتاب های این درس

از نظر سطح علمی، این کتاب برای همه سطوح مناسب است، اما اگر سطح علمی ضعیف دارید، این کتاب بهتر می‌تواند به شما کمک‌کننده باشد.

 

بهترین منابع دین و زندگی امتحان نهایی برای آیات و روایات

بهترین کتاب دینی امتحان نهایی برای خواندن آیات و روایات دین و زندگی به طور جداگانه و موضوعی کتاب لقمه طلایی پیام آیات مهر و ماه است. این کتاب در کمترین حجم و بسیار کامل تهیه شده است و در کنار منبع اصلی مکمل خوبی برای شماست. در این کتاب آیات هر درس، پیام و مفهوم آیات، کلیدواژه های مهم، شواهد پیام ها در آزمون‌های سال های گذشته و تکنیک های جالبی تدریس شده است که این کتاب را منحصر به فرد کرده است. توجه کنید این کتاب تست و نمونه سوال ندارد و برای حل تست  و نمونه سوال باید به منبع اصلی که قبل از این معرفی شد مراجعه کنید.

بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی امتحان نهایی برای پیام آیات

 

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

کتاب دیگری که برای پیام آیات و روایات توصیه میکنیم کتاب پیام آیات و روایات موضوعی خیلی سبز است که از قسمت زیر می توانید آن را تهیه کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

 

نتیجه گیری در مورد بهترین منابع دین و زندگی امتحان نهایی

برای انتخاب بهترین منابع دین و زندگی امتحان نهایی باید به نکات مهمی توجه کنید. درسنامه این کتاب باید مطالب کتاب درسی و خصوصا پیام آیات و ارتباطات را به خوبی توضیح دهد. در کنار آن نمونه سوال‌های تالیفی کافی برای تسلط روی هر مبحث وجود داشته باشد. با این وجود باید دقت کنید که حتما سطح کتاب را مطابق با سطح درسی خود انتخاب کنید.

به این ترتیب می توانید از مطالعه دین و زندگی لذت ببرید. همچنین نمره خیلی خوبی در امتحان نهایی به دست می آورید. اگر در انتخاب بهترین کتاب دینی امتحان نهایی مطابق با سطح خود دچار مشکل شدید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید.

اگر در خرید کتاب کنکور دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. برای خرید کتاب  با تخفیف و ارزان ترین قیمت و ارسال رایگان می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید. یا برای راهنمایی بیشتر برای خرید کتاب کمک درسی با شماره 09105001060 (تماس یا واتساپ) یا 02128421071 تماس بگیرید تا با مشاوره رایگان برای خرید کتاب امتحان نهایی درس دین و زندگی به شما کمک کنیم.

 

 

سوالات شما در مورد بهترین کتاب دین و زندگی امتحان نهایی

بررسی دقیق پیام آیات هر درس، متن درس، ارتباط آیه و متن و داشتن سوال های تالیفی و امتحان نهایی از مهم ترین ویژگی ها هستند.

خیر اینطور نیست! هدف از این مقاله معرفی بهترین ها و پر مخاطب ترین هاست، نه لیست کردن همه کتاب ها! هدف این است که شما سریعتر بتوانید انتخاب کنید. کتاب های خوب دیگری در بازار و در کتابسرای دورخیز وجود دارند که طبیعتاً نقاط ضعف و قوت خود را دارند.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرمان
آرمان
2 سال قبل

سلام دینی نردبام جامع سطحش چطور هست ممنون میشم اگر پاسخ بدهید 🙏🙏

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  آرمان
2 سال قبل

سطحش قوی هست