رتبه های کنکور سراسری اعلام شد

انتخاب رشته کنکور 1402| اطلاعیه های مهم

حوالی ساعت 7 صبح روز جمعه، 27 مرداد رتبه های کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی my.sanjesh.org اعلام شد.

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی حداکثر تا روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۹ جامع آزمون سراسری برای همه گروه‌های آزمایشی از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۵/۳۱ آغاز و تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۶/۴ ادامه خواهد داشت.

دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی

دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی

دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر و زبان

تغییرات دفترچه انتخاب‌رشته:

  1.  تعهدی بومی مناطق محروم دارای تعهد ۳ برابر تحصیل همانند تعهدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ۱/۵ برابر مدت تحصیل تبدیل شد. بنابراین از این به بعد دو نوع تعهدی نداریم و هردو شکل تعهدی دارای تعهد ۱/۵ برابر تحصیل هست.
  2. گویا رشته های شهریه پرداز پزشکی نیز حضور دارند.

۳ تبصره مهم در انتخاب رشته ۱۴۰۲

تبصره ۱: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (نوبت‌های اول و دوم) ثبت‌نام کرده و غایب جلسهٔ این آزمون‌ها بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته‌های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا ۱۵۰ کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته درج کنند.

تبصره ۲: داوطلبانی که قبلاً در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس اطلاعیه‌ای که در روز شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ منتشر می‌شود از روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد آغاز و تا روز شنبه ۴ شهریور نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی که تا روز یکشنبه ۲۹ مرداد در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، اقدام کنند.

تبصره ۳: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کند و هم در مرحله ثبت‌نام برای رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت‌نام و انتخاب رشته برای این رشته‌ها نماید، ثبت‌نام و انتخاب رشته وی در رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.

اطلاعیه سازمان سنجش برای داوطلبان معترض

با توجه به هماهنگی به عمل آمده با وزارت آموزش و پرورش، آن دسته از داوطلبانی که نسبت به نمره کل سابقه تحصیلی در درگاه سنجش آموزش کشور درخواست بررسی مجدد داده اند و همچنین داوطلبانی که نمره یک یا چند درس آنان در محاسبه نمره کل سابقه تحصیلی لحاظ نشده است، از تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۷ تا ۱۴۰۲/۵/۳۱ به درگاه الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی  my.medu.ir مراجعه و از بخش آزمون سراسری درخواست خود را ثبت نمایند. توجه داشته باشید به درخواست‌هایی که از سایر روش‌ها ارسال شود هیچ‌گونه پاسخی داده نخواهد شد.

 در صورت تغییر در نمره کل سابقه تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش، کارنامه آنها شامل نمره کل سابقه تحصیلی، نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری اصلاح؛ و امکان ویرایش انتخاب رشته در نیمه دوم شهریورماه صرفاً برای این دسته از داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور فراهم خواهد شد.

ثبت نام در دانشگاه آزاد

در قسمت پایین کارنامه “کد دسترسی در سایت آزاد اسلامی” قرار داده شده است. در صورت تمایل به انتخاب رشته با آزمون در سایت دانشگاه آزاد، شما باید این کد را وارد نمایید.

انتخاب رشته در دانشگاه آزاد از تاریخ ۲۹ مرداد در سایت www.azmoon.org آغاز خواهد شد.

‼توجه داشته باشید کخ دفترچه انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت منتشر خواهد شد.

ثبت‌نام بدون آزمون کنکور ۱۴۰۲

داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده‌اند، می‌توانند از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۵/۳۱ تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۶/۴ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی که تا روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۹ در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌شود، اقدام کنند.

قابل توجه داوطلبانی که سهمیه ایثارگران دارند

داوطلبان در صورت مشاهده مغایرت در سهمیه ایثارگران و یا درخواست اِعمالِ سهمیهٔ ایثارگران، باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۳۰ به ارگان‌های مربوط (محل تشکیل پرونده ایثارگری) مراجعه و موضوع علت عدم تأیید سهمیه و یا درخواست اِعمالِ سهمیه را پیگیری نمایند.

در صورت تأیید نهایی سهمیه آنان و ارسال مشخصات داوطلبان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۴ به این سازمان توسط ستاد کل ارگان ذیربط در تهران، سهمیه آنان برای مرحله گزینش نهایی اعمال خواهد شد. در غیر این صورت بعد از تاریخ مذکور (۱۴۰۲/۶/۴) اقدامی در خصوص اعمال سهمیه ایثارگران بعمل نخواهد آمد و این داوطلبان با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.

رتبه‌بندی منطقه‌ و سهمیه ای ها جداگانه اعلام خواهد شد

این به این معناست که پس از اعلام رتبه‌ی شما، رتبه منطقه‌ای شما با افرادی که سهمیه دارند، جداگانه اعلام خواهد شد. در زمان اعلام نتایج نهایی که نیمه اول ماه مهر می باشد، رتبه‌بندی سهمیه‌ای اعمال خواهد شد و به این ترتیب رتبه‌ی شما کاهش خواهد یافت.

لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .