اطلاعیه سنجش درمورد نتایج کنکور

اطلاعیه سنجش درمورد نتایج کنکور| نحوه اعتراض

امروز 20 مرداد ماه سال 1402 حوالی ساعت 21 نتایج اولیه نوبت تیرکنکور سراسری اعلام شد. اطلاعیه سنجش به شرح زیر است:

اطلاعیه اعلام نمرات ،خام نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) و نمره کل سابقه تحصیلی شرکت کنندگان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نوبتهای اول و دوم در خصوص اعلام نتایج این آزمون موارد ذیل را به اطلاع میرساند:

 •  پذیرش در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو با ملاک نمره کل نهایی حاصل از ۶۰ درصد آزمون اختصاصی (کنکور) و ۴۰ درصد تأثیر قطعى سوابق تحصیلی برای سه گروه آزمایشی علوم ریاضی علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین ۷۴ درصد آزمون اختصاصی (کنکور) و ۲۶ درصد تأثیر قطعی سوابق تحصیلی برای گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی انجام میشود.
 • آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دو نوبت نوبت اول در تاریخ ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ نوبت دوم در تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار شد. طبق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در صورت یکسان بودن گروه آزمایشی نوبتهای اول و دوم داوطلبانی که در هر دو نوبت آزمون اختصاصی (کنکور) شرکت کردهاند بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی در نمره کل نهایی لحاظ می.شود لذا بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی در کارنامه مربوط به نوبت دوم درج شده است.
 •  نمرات خام شرکت کنندگان نوبت اول در اسفند ماه ۱۴۰۱ اطلاع رسانی شد و مجدداً در سامانه جامع آزمون سراسری به آدرس https://my.sanjesh.org قابل مشاهده است برای داوطلبانی که فقط در نوبت اول در یک یا چند گروه آزمایشی شرکت کرده اند نمره کل آزمون اختصاصی و نمره کل سابقه تحصیلی آنان در کارنامه نوبت اول درج و از طریق سامانه فوق قابل ملاحظه است.
 •  کارنامه داوطلبان شرکت کننده در نوبت دوم آزمون سراسری تیرماه حاوی نمرات خام دروس گروههای آزمایشی که شرکت نموده بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) مربوط به نوبت اول و دوم ملاک عمل در نمره کل نهایی و نمره کل سابقه تحصیلی دریافتی از وزارت آموزش و پرورش میباشد که با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری قابل مشاهده است.
 •  کارنامه نهایی برای انتخاب رشته حاوی نمره کل ،نهایی رتبه در سهمیه رتبه کشوری ،سهمیه استان بومی و وضعیت مجاز یا غیرمجاز به انتخاب رشته هفته آینده در سامانه جامع آزمون سراسری منتشر خواهد شد.
 •  تعداد محدودی از داوطلبان که در آزمون نوبت اول دی ماه ۱۴۰۱ در یکی از گروههای آزمایشی اصلی علوم ،ریاضی علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نموده ولی در آزمون نوبت دوم تیرماه ۱۴۰۲ با گروه آزمایشی اصلی دیگری شرکت کرده اند باید در همین کارنامه اولیه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۱ علاقه مندی خود را صرفاً به یک گروه آزمایشی اصلی که تمایل به انتخاب رشتههای تحصیلی از آن گروه دارند اعلام کنند تا بر این اساس کارنامه حاوی رتبه آنان تهیه و ارائه شود. شایان ذکر است برای این دسته از داوطلبان در صورت عدم انتخاب گروه آزمایشی ،اصلی گروه آزمایشی انتخابی آزمون نوبت دوم تیرماه ۱۴۰۲ ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
 • اطلاعیه تکمیلی در خصوص زمان انتشار دفترچه های راهنمای انتخاب رشته و همچنین زمان انتخاب رشته داوطلبان، هم زمان با انتشار کارنامه نهایی در هفته آینده منتشر خواهد شد.
 • داوطلبان می توانند هرگونه سوال در خصوص نمرات خام آزمون اختصاصی (کنکور) را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی https://request.sangesh.org به این سازمان ارسال نمایند و یا در صورت لزوم سوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن 42163 با پیش شماره 021 در میان بگذارند.
 • داوطلبان گرامی در صورت نیاز به درخواست بررسی مجدد نمره کل سابقه تحصیلی لازم است به درگاه الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش  به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند. بدیهی است به درخواست هایی که به سایر روش ها هیچ گونه پاسخی داده نخواهد شد.
لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .