ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان!

مطابق این رأی از کنکور ۱۴۰۲ و بعد، کلیه داوطلبانی که حداکثر ۴۰ سال سن دارند، می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند و دیگر اعداد ۲۲ و ۲۴ به عنوان حداکثر سن معتبر نخواهد بود!

بنابراین داوطلبان کنکور سال آینده که بیش تر از ۲۲ سال سن دارند، آماده مطالعه و شرکت در کنکور ۱۴۰۳ شوند و داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ نیز که گمان می کردند به علت سن بالای ۲۴ سال امکان پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان را ندارند، در صورت تمایل این دانشگاه را در فرم انتخاب رشته انتخاب کنند.

پیش از این خبر، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرده بود که سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و حداکثر سن ۲۲ سال تمام خواهد بود.
وی همچنین اظهار کرد: آیین‌نامه «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری» در 5 ماده و 8 تبصره به تصویب این شورا رسید که شامل شرایط و شایستگی‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان است.

شرایط داوطلبان پیش از ابطال مصوبه به شرط زیر بود:

داشتن حداکثر 22 سال تمام (در سال1403)، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر و…

پیشنهاد مطالعه  مزایای قبولی دانشگاه فرهنگیان (حقوق، سربازی و...)
لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید