نحوه برگزاری کنکور 1401

نحوه برگزاری کنکور 1401 (به روزرسانی 25 بهمن)

فهرست مطالب

در رابطه با نحوه برگزاری کنکور 1401  در این مقاله به بررسی آخرین اخبار می پردازیم. همچنین به سوالاتی در مورد نحوه برگزاری کنکور نظام قدیم و نظام جدید ، حذف کنکور سراسری ، طرح ساماندهی کنکور و … پاسخ می دهیم. این مقاله با اخبار جدید به روز خواهد شد.

 

جزئیات تغییر دفترچه‌های کنکور 1401 اعلام شد (25 بهمن 1400)

به گزارش فارس عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور  با تأکید بر اینکه در کنکور 1401 تغییراتی در جهت برگزاری بهتر، آرامش و امنیت بیشتر درنظر گرفته شده است، گفت: در سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی تعداد دفترچه‌ها بیشتر می‌شود، با این روند کار سازمان سنجش سخت‌تر اما کار داوطلبان راحت‌تر می‌شود.

وی افزود: یک دفترچه عمومی با پاسخنامه مجزا با 100 سؤال و 75 دقیقه وقت درنظر گرفته ‌شده است. این دفترچه‌ها شخصی‌سازی شده و مختص هر داوطلب است.

دفترچه 1 عمومی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
ادبیات فارسی 25 18
عربی 25 20
معارف اسلامی 25 17
زبان انگلیسی 25 20
جمع کل 100 75

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: در آزمون اختصاصی گروه ریاضی دو دفترچه درنظر گرفته شده است. دفترچه شماره 2 شامل درس‌های ریاضیات با 50 سؤال و 80 دقیقه زمان است.

دفترچه 2 رشته ریاضی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
ریاضی 50 80
جمع کل 50 80

 

دفترچه شماره 3 شامل درس فیزیک با 40 سؤال و 50 دقیقه زمان، شیمی با 30 سؤال و 30 دقیقه زمان در سه پاکت و در سه نوبت به داوطلبان داده می‌شود.

دفترچه 3 رشته ریاضی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
فیزیک 40 50
شیمی 30 30
جمع کل 70 80

 

وی درباره دفترچه های گروه تجربی کنکور ۱۴۰۱ گفت: در این گروه نیز ۲ دفترچه اختصاصی درنظر گرفته شده است، دفترچه شماره 2 شامل ریاضی و زیست‌شناسی است. ریاضی 30 سؤال با 50 دقیقه، زیست شناسی 50 سؤال با 40 دقیقه و در مجموع 80 سؤال با 90 دقیقه درنظر گرفته شده است.

دفترچه 2 رشته تجربی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
ریاضی 30 50
زیست 50 40
جمع کل 80 90

 

پورعباس ادامه داد: دفترچه سوم این گروه شامل فیزیک، شیمی و زمین‌شناسی است. فیزیک 30 سؤال با 37 دقیقه، شیمی 35 سؤال با 37 دقیقه، زمین‌شناسی 20 سؤال با 16 دقیقه و در مجموع 85 سؤال با 90 دقیقه درنظر گرفته شده است.

دفترچه 3 رشته تجربی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
فیزیک 30 37
شیمی 35 37
زمین شناسی 20 16
جمع کل 85 90

 

وی تاکید کرد که بهیاران نیز دفترچه اختصاصی دارند که شامل 35 سؤال با 20 دقیقه زمان است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: این گروه دو دفترچه اختصاصی دارند، دفترچه شماره 2 شامل درس ریاضی با 20 سؤال و 25 دقیقه زمان، اقتصاد 15 سؤال با 10 دقیقه، زبان فارسی 30 سؤال با 30 دقیقه زمان، علوم اجتماعی 20 سؤال با 15 دقیقه زمان و در مجمو 85 سؤال با 80 دقیقه زمان درنظر گرفته شده است.

دفترچه 2 رشته انسانی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
ریاضی 20 25
اقتصاد 15 10
فارسی اختصاصی 30 30
علوم اجتماعی 20 15
جمع کل 85 80

 

وی ادامه داد: دفترچه شماره 3 این گروه شامل زبان عربی 20 سؤال با 15 دقیقه، تاریخ و جغرافیا 30 سؤال با 25 دقیقه. فلسفه و منطق 20 سؤال با 20 دقیقه، روانشناسی 20 سؤال با 15 دقیقه و در مجموع 90 سؤال با 80 دقیقه درنظر گرفته شده است.

دفترچه 3 رشته انسانی کنکور 1401
درس تعداد سوال مدت (دقیقه)
عربی 20 15
تاریخ و جغرافیا 30 25
فلسفه و منطق 20 20
روانشناسی 20 15
جمع کل 90 75

 

به گفته پورعباس، گروه هنر یک دفترچه اختصاصی با 165 سؤال و 160 دقیقه زمان و گروه زبان با 70 سؤال و 105 دقیقه زمان درنظر گرفته شده است.

دفترچه های کنکور هنر و زبان 1401
دفترچه تعداد سوال مدت (دقیقه)
رشته هنر (یک دفترچه) 165 160
رشته زبان (یک دفترچه) 70 105

 

مغایرت در معدل قبولی را ملغی می‌کند

وی به داوطلبان تأکید ‌کرد حتما در درج معدل خود توجه داشته باشند، چرا که مغایرت در معدل، قبولی آنها را ملغی می‌‌کند و خاطرنشان کرد: پنج نوبت فرصت به داوطلبان داده می‌شود تا معدل  خود را اصلاح کنند، در غیر این صورت در صورت مغایرت، قبولی آنها در کنکور ۱۴۰۱ ملغی می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه امنیت آزمون سراسری ۱۴۰۱  به طور ویژه درنظر گرفته شده است، گفت: همکاری و هماهنگی با حوزه حفاظتی و امنیتی در سطح بالایی قرار دارد. هرگونه وسیله غیراستاندارد از جمله پاک‌کن، خودکار، عینک غیراستاندارد به منزله تقلب لحاظ می‌شود. دستگاه‌های امنیتی حتی عضویت داوطلبان در کانال‌ها و سایت‌هایی که تبلیغات کنکوری دارند را  تقلب تلقی می‌کنند و داوطلبان از پروسه آزمون حذف می‌شوند.

 

تغییرات کنکور ۱۴۰۱ (به روزرسانی 9 بهمن 1400)

طبق گزارش خبرگزاری تسنیم عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نخستین نشست خبری خود با رسانه‌ها در تشریح جزئیات برگزاری کنکور 1401، گفت: در سه سال آینده آزمون‌ها هوشمند می‌شود و سازوکار جدیدی مبتنی بر فناوری‌های جدید علمی طراحی خواهد شد.

وی با اشاره به تحول اساسی در کنکور سال 1401 عنوان کرد: دفترچه‌های سؤال و پاسخنامه‌ها تغییر خواهد کرد، دفترچه‌ها سه برابر خواهند شد و مدت زمانی که دفترچه‌ها در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت حداکثر 80 دقیقه است. همچنین تعداد سؤالات در برخی دروس 5 یا 6 سؤال کمتر اما محتوایی می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره امنیت کنکور گفت: گروهی در حال سازماندهی و برنامه‌ریزی برای دریافت مبالغ هنگفت از مردم هستند، مردم به این افراد اعتماد نکنند و توجه داشته باشند که امنیت کنکور 1401 قطعا بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود. 

با توجه به گفته های رییس سازمان سنجش که از صدا و سیما پخش شده است، کنکور  ۱۴۰۱ چهار تغییر اساسی شامل موارد زیر را دارد:

  • کاهش تعداد سئوالات در حدود 5 سوال
  • کاهش زمان پاسخگویی در حد چند دقیقه
  • افزایش دفترچه سئوالات از 2 دفترچه به 3
  • افزایش تاثیر مثبت معدل از 30% به 40%

 

برای اطلاع از تاثیر معدل در کنکور 1401 مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقاله مهم !
تاثیر معدل کنکور 1401

 

چرا با وجود تغییر نظام آموزشی ، کنکور حذف نشده است؟

در حال حاضر حدود 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شود. اما برای رشته های پر متقاضی اینگونه نیست و سوابق تحصیلی به تنهایی جوابگوی پذیرش این همه داوطلب نیست. پس باید معیارها و روش های دیگری نیز برای پذیرش دانشجو وجود داشته باشد.

متاسفانه در این چند سال اخیر به دلیل پیدا نکردن روش های جایگزین مناسب برای کنکور سراسری ، نتوانسته اند آن را حذف کنند. تا به امروز هم سازمان سنجش هیچ اطلاعیه ای درباره چگونگی حذف کنکور سراسری و روش های جایگزین آن منتشر نکرده است. اما در حال حاضر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، وزرای علوم و بهداشت ، نمایندگان مجلس و سایر کارشناسان در حال بررسی و ارائه پیشنهاداتی برای حذف کنکور 1401 هستند.

 

طرح ساماندهی کنکور چیست؟

مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی با ارائه طرح ساماندهی کنکور 1401 قصد دارند تغییراتی را در نحوه برگزاری کنکور 1401 و بعد از آن  اعمال کنند. اگر چگونگی دقیق پیاده کردن این طرح مشخص شود از کنکور 1401 اعمال می شود ؛ در غیر اینصورت اجرای آن بعد از کنکور 1401 خواهد بود.

طرح ساماندهی کنکور 5 هدف دارد که در ادامه هر کدام را به طور کامل بررسی می کنیم. در هیچ کجای این طرح به حذف کنکور سراسری برای سال 1401 یا بعد از آن اشاره نشده است ؛ بلکه به دنبال اصلاح و تغییر نحوه برگزاری کنکور هستند.

 

1- جدا شدن سازمان سنجش از پذیرش دانشجو و برگزار شدن کنکور بیش از یکبار در سال

منصور کبکانیان قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص اعلام کرد که کنکور سراسری حداقل ۲ بار در سال برگزاری می شود و ملاک آن رتبه علمی و سنجش میزان یادگیری افراد می باشد. این را هم اضافه کرد که رتبه کسب شده تا ۲ سال معتبر خواهد بود تا داوطلب بتواند با آزادی عمل بیشتری به انتخاب رشته خود و تحصیلات دانشگاهی بپردازد.

طرح حذف کنکور 1401

 

2- تاثیر ۶۰ درصد معدل در کنکور سراسری

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد با هدف بالا بردن تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو و جدا کردن سنجش از پذیرش ، در طرح جدید تاثیر سوابق تحصیلی 60 درصد و به صورت قطعی خواهد بود. 40 درصد دیگر با آزمون و ارزیابی توسط سازمان سنجش خواهد بود.

تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی به صورت قطعی خواهد بود. هدف آن ارزیابی میزان یادگیری دانش آموزان در طی دوران تحصیل است. همچنین با کاهش وابستگی آینده دانش آموزان به یک آزمون 4 ساعته ، از استرس و فشاری که بر دانش آموزان وارد می شود بکاهند.

البته به همان اندازه که تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها بیشتر می شود باید دقت در برگزاری و تصحیح امتحانات هم بیشتر شود. انجام این کار به عهده وزارت آموزش و پرورش است و  باید سازوکار مناسبی فراهم شود تا همه امتحانات با هماهنگی و استاندارد بالایی برگزار شوند و شاهد مشکلاتی از قبیل لو رفتن سوالات ، تقلب و تصحیح سلیقه ای و … نباشیم.

  • دقت کنید که فعلا هیچ ساز و کار استانداردی برای برگزاری امتحانات نهایی سراسری به عنوان ملاک ورود دانش آموزان به دانشگاه لحاظ نشده است. همچنین مساله کرونا هم این موضوع را بیشتر از قبل پیچیده کرده‌است. لذا ممکن است که تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 1401 لحاظ شود اما قطعی بودن این تاثیر جای سوال و بحث دارد. پیشبینی ما این است که این تاثیر صرفاً تاثیر مثبت خواهد بود و نه قطعی.

 

3- پذیرش دانشجویان دوره کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی

سالانه متقاضیان مقطع کاردانی برای پذیرش در دانشگاه ها با مشکلاتی همچون کنکور علاوه بر تحصیل مواجه بودند. با اجرای این طرح ، دیگر پذیرش متقاضیان کاردانی پیوسته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

 

4- جلوگیری از تبلیغات بی حد و حصر موسسات کنکوری

طبق صحبت های آقای کبگانیان یکی از اهداف این طرح ایجاد شرایط و محیط مناسب تحصیلی و جلوگیری از فعالیت افراد سودجو در حوزه کنکور است.

 

5- پذیرش پزشکی از لیسانس در رشته های پزشکی

قبولی در رشته های علوم پزشکی نیازمند هوش و توانایی و استعداد داوطلبان می باشد. یکی از اهداف این طرح این است که درصدی از پذیرش پزشکی ، از دانشجویان دانشگاه های برتر انجام شود.

دکتر عاملی در جلسه ۸۳۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد که ۳۰ درصد پذیرش پزشکی از لیسانس باشد. در حال حاضر در آمریکا ، ۸۰ درصد پذیرش در رشته ی پزشکی از لیسانس صورت می گیرد.

مقاله مهم !
برنامه ریزی برای کنکور 1403

طرح حذف سهمیه های کنکور 1401

 

طرح حذف سهمیه های کنکور چیست؟

در سال ۹۷ وزارت علوم طرح ساماندهی سهمیه های را به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه داد که رای نیاورد. پس از آن وزارت علوم تصمیم گرفت موضوع ساماندهی سهمیه ها را از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال کند. اما از آنجایی که در مورد سهمیه ایثارگران قانون مصوب مجلس وجود دارد ، ترجیح داده شد که مجلس به این موضوع را رسیدگی کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد : در حال حاضر سهمیه های موجود در کنکور خیلی متنوع و زیاد هستند. قرار است این سهمیه ها ساماندهی شوند ؛ اما به کلی حذف نمی‌شوند ؛ زیرا وجود سهمیه‌های حداقلی در کنکور لازم است. برخی قوانین مربوط به سهمیه ها ، در مجلس تصویب شده است و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند قوانین مجلس را نقض کند.

  • دکتر خدایی رئیس وقت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرد : طبق لایحه پیشنهادی فقط 4 گروه از سهمیه های کنکور شامل مناطق ، ایثارگران ، استعدادهای درخشان و مناطق کم برخوردار باقی می مانند و بقیه سهمیه ها حذف می شوند.

 

آیا حذف سهمیه های کنکور برای سال 1401 اعمال می شود؟

اگر چه طرح ساماندهی و حذف سهمیه های کنکور طرح بسیار خوبی است اما پاس کاری این موضوع بین مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ورود جدی در این زمینه ، امیدواری برای تعیین تکلیف همیشگی این موضوع را بسیار کم رنگ کرده است. تاکنون این طرح اعمال نشده و احتمال دارد برای کنکور 1401 اجرایی شود. در این زمینه باید منتظر اخبار بعدی باشیم.

 

کنکور نظام قدیم در سال 1401 برگزار می شود یا خیر؟

کنکور 98 و 99 با دو نوع سوال برگزار شد ؛ یک سری سوال بر اساس منابع نظام جدید و یک سری سوال هم بر اساس منابع نظام قدیم. دلیل آن هم دادن فرصت بیشتر به داوطلبان نظام قدیمی بود که می خواستند دوباره در کنکور شرکت کنند.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش درباره تکرار کنکور نظام قدیم گفته بود: پس از بررسی های مختلف ، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصمیم گرفت آزمون نظام قدیم فقط تا سال 99 تمدید شود و این موضوع دیگر قابل تمدید نیست ؛ زیرا دو سال برای برگزاری کنکور نظام قدیم کافی است.

مقاله مهم !
از کی برای کنکور 1403 شروع کنیم؟

آیا در کنکور 1401 از منابع نظام قدیم سوال طرح می شود؟

 

در کنکور 1401 تنها یک سری سوال طرح می شود

در کنکور 1401 نیز همانند کنکور 1400 با وجود درخواست های زیاد داوطلبان نظام قدیم مبنی بر طرح سوالات جداگانه برای آنها ، تنها یک سری سوال آن هم بر اساس کتاب های نظام جدید طراحی می شود. بنابراین می توان گفت در سال 1401 قطعا کنکور نظام قدیم برگزار نمی شود و داوطلبان نظام قدیم باید بر اساس کتاب های نظام آزمون دهند.

متن اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در رابطه با کنکور 1400 و بعد از آن که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است به صورت زیر است.

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 1400 مي رساند ، بنا به درخواست تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری مجلس محترم شورای اسلامی مبنی بر بررسی امکان تمدید کنکور نظام قدیم و انجام سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال بر اساس دروس نظام قدیم و نظام جدید) در سال 1400 ، موضوع در جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو (جلسه 25) مورخ 20/8/99 مورد بحث و بررسی کارشناسی دقیق قرار گرفت و مصوبه جلسه 24 شورای مذکور مورخ 22/7/99 مجددا مورد تائید و مقرر گردید ، آزمون سراسری سال 1400 و بعد از آن ، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید 3-3-6 برگزار ‌شود.

 

آیا داوطلبان کنکور نظام قدیم می توانند در کنکور 1401 شرکت کنند؟

بله. هیچ ممنوعیتی برای شرکت داوطلبان نظام قدیم در کنکور 1401 وجود ندارد ؛ اما این داوطلبان برای کنکور 1401 باید منابع درسی کنکور نظام جدید را تهیه و مطالعه کنند. منابع کنکور 1401 شامل کتاب های پایه دهم چاپ سال 98 و پایه یازدهم چاپ 99 و پایه دوازدهم چاپ 1400 خواهد بود. با توجه به تغییراتی که هر ساله در کتاب های نظام جدید اعمال می شود ؛ توصیه می شود داوطلبان شرکت کننده در کنکور 1401 به سال چاپ کتاب های خود دقت کنند.

  • افراد دارای مدرک نظام قدیم با همان مدرک خود می توانند در کنکور 1401 شرکت کنند و نیازی به گرفتن دیپلم نظام جدید ندارند.

نحوه برگزاری کنکور 1401

 

کنکور 1401 برای چه رشته هایی برگزار می شود؟

در حال حاضر پذیرش در تقریبا ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها بدون کنکور انجام می شود. رشته هایی که رقابت بر سر قبولی آنها زیاد است در این گروه جای نمی گیرند. برای مثال در گروه تجربی رقابت برای قبولی در رشته های در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی زیاد است. بدون برگزاری کنکور ، امکان پذیرش در این رشته ها وجود ندارد. در مقالات زیر لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده است.

مقاله مهم !
رشته های بدون کنکور انسانی
مقاله مهم !
رشته های بدون کنکور تجربی
مقاله مهم !
رشته‌های بدون کنکور ریاضی

 

سرانجام حذف کنکور 1401 چه شد؟

زمزمه های حذف کنکور سراسری همیشه شنیده می شده است ؛ اما تا الان هیچ اقدام قطعی و مهمی صورت نگرفته است. در سال 1386 مجلس شورای اسلامی مصوبه حذف کنکور سراسری را ارائه کرد و قرار شد تا سال 1390 روند حذف کنکور سراسری طی شود. تاکنون که این حذف صورت نگرفته است ولی صحبت های حذف کنکور 1401 بیش از گذشته مطرح است.

یکی از دلایلی که موضوع حذف کنکور سراسری را دوباره داغ کرده است ، تغییر نظام آموزشی است. هدف از این تغییر این بود که با اجرای طرح آموزشی نظام جدید به مرور زمان کنکور حذف شود و دانش آموزان و داوطلبان کنکور بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه و رشته های مختلف پذیرش شوند.

آنچه مشخص است این است که حذف کنکور 1401 منتفی است و حتماً در سال 1401 کنکور برگزار می‌شود.

 

 

حذف کنکور برای سال 1401 عملی نیست زیرا مقدمات آن به طور کامل فراهم نشده است.

این طرح هنوز نهایی نشده است و احتمال دارد برای کنکور 1401 اجرا شود. برای اطمینان باید منتظر اخبار بعدی باشیم.

بله. اما منابع همه داوطلبان کتاب‌های نظام جدید است.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
25 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
طاها۱۳۹۲
طاها۱۳۹۲
1 سال قبل

سلام. وقت بخیر. بنده سال ۸۲ در مقطع دیپلم (سالی- واحدی) و ۸۳ پیش دانشگاهي فارغ التحصیل شدم. شرط معدل چگونه است و نسبت به کدام معدل اعمال میشود؟ ممنونم

طاها۱۳۹۲
طاها۱۳۹۲
1 سال قبل

سلام. وقت بخیر. بنده سال ۸۲ در مقطع دیپلم (سالی- واحدی) و ۸۳ پیش دانشگاهي فارغ التحصیل شدم. شرط معدل چگونه است و نسبت به کدام معدل اعمال میشود؟ ممنونم

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام، تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ برای داوطلبان نظام قدیم مثلاً کسایی که دیپلم ۱۳۹۵ دارن به چه صورت است؟؟؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  فاطمه
1 سال قبل

سلام. مثبت است

zz.hh006
zz.hh006
1 سال قبل

سلام من سال 88 مدرک گرفتم نظام جدید باید شرکت کنم؟ برای من شرط معدل چطوره در این صورت؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  zz.hh006
1 سال قبل

سلام. نظام جدید. تاثیر مثبت

فائزه
فائزه
2 سال قبل

سلام من سال۹۷ پیش دانشگاهی روتموم کردم الان شرط معدل برای کنکور۱۴۰۱ برای من درنظرگرفته میشه یانه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  فائزه
1 سال قبل

سلام. بله مثبت است

روشن
روشن
2 سال قبل

با سلام، من سال ۱۳۷۸ مدرک پیش دانشگاهی گرفتم آیا شرط معدل برای من اعمال میشه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  روشن
2 سال قبل

سلام. خیر

مینا رحیمی
مینا رحیمی
2 سال قبل

سلام ببخشید برای کنکور سال ۱۴۰۱ تاثیر معدل ۴۰ درصده یا ۶۰ ؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  مینا رحیمی
1 سال قبل

برای 1401 40 درصد و مثبت

شکوبه
شکوبه
2 سال قبل

سلام.اگه ۶۰ درصد معدل تاثییر داشته باشه تکلیف نظام قدیم که معولشون خوب نیست و میخوان امتحان بدن چی میشه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  شکوبه
1 سال قبل

سلام. در این مورد راه حلی اعلام نشده

زهره
زهره
2 سال قبل

سلام. یعنی ممکنه سهمیه ایثار گران کامل حذف بشه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  زهره
1 سال قبل

سلام. ممکنه

Mryam
Mryam
2 سال قبل

مرررسی ازتون من میخوام سال 1401 رتبه برتر شوم و پزشکی قبول بشم یک سوال ازتون دارم کنکور 1401 به نظر شما حذف میشه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  Mryam
2 سال قبل

سوال خوبیه. خیر 🙂

شیرین
شیرین
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
2 سال قبل

تاثیر معدل در کنکور1401مثل کنکور1400هست؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  شیرین
2 سال قبل

سلام. بله

محمد داودی
محمد داودی
پاسخ به  Mryam
1 سال قبل

سلام. شما تو این صفحه فرمودین داوطلبانی نظام قدیم هم تو کنکور 1401 میتونن شرکت کنن اما با منابع نظام جدید ازشون آزمون گرفته میشه….. ولی تو یه صفحه دیگه من خوندم نوشته بود هرکدوم از نظام جدید و قدیم تو گروه خودشون باید آزمون و نظام قدیم هم از منابع نظام قدیم استفاده کمه….. الان من واقعا نمیدونم منابع جدید رو باید مطالعه کنم یا قدیم

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  محمد داودی
1 سال قبل

سلام. کنکور نظام قدیم از بعد از 99 برگزار نمیشه. فقط از منابع نظام جدید سوال طرح میشه

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .