نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اخبار

نحوه اعتراض به نتیجه اولیه آزمون سراسری

برخی از داوطلبان در زمان انتشار نتایج کنکور سراسری ممکن است نسبت به نتایج آزمون در کارنامه اولیه و یا کارنامه نهایی خود معترض باشند. به همین دلیل اقدام به ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری می نمایند. در ادامه نحوه مشاهده نتیجه کنکور 1401 و همین طور نحوه اعتراض به نتیجه اولیه آزمون سراسری 1401 را برای شما شرح داده ایم.

روش اول:

اعتراض به نتیجه کنکور تنها به صورت اینترنتی انجام می‌شود. برای این کار لازم است پس از ورود به سایت سازمان سنجش، در منوی سیستم پاسخگویی که سمت چپ صفحه قرار دارد روی عبارت ارسال درخواست کلیک کنید.

 

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری

پس از ورود به صفحه سیستم پاسخگویی در صورت عدم عضویت در سایت باید ابتدا اطلاعات خود را وارد کرده و عضو شوید. داوطلبانی که پیش از این عضو این سایت بوده‌اند می‌توانند با انتخاب گزینه ورود به سیستم و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، اقدام به ثبت درخواست اعتراض کنند.

 

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری

در این مرحله از منوی سمت راست گزینه درخواست جدید را انتخاب کرده و نام آمون را سراسری، سال را ۱۴۰۱ انتخاب کرده و در نهایت روی کلمه جستجو کلیک کنید. حال باید نوع مشکل خود را از منوی قرار داده شده انتخاب کنید و پس از آن درخواست خود در قسمت پیام یادداشت نمایید. دقت کنید که حتما در متن پیام خود شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر کنید.

روش دوم:

در روش دوم از اعتراض به نتیجه کنکور لازم نیست تا حتما وارد سایت اصلی سازمان سنجش شوید. زیرا این سازمان برای ثبت اعتراض یک سامانه مشخص به آدرس darkhast.sanjesh.org تعبیه نموده است. در سامانه مذکور لازم است تا اطلاعات هویتی نظیر شماره همراه، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و … را وارد کرده و سپس گزینه “ثبت” را انتخاب نمایید.

نحوه اعتراض به نتیجه اولیه آزمون سراسری

پس از اتمام این مرحله؛ سامانه به شماره درج شده در مرحله قبل یک کد تایید ارسال می نماید. لازم است تا کد تایید را وارد کرده و گزینه “ثبت” را انتخاب نمایید.

نحوه اعتراض به نتیجه اولیه آزمون سراسری

به عنوان آخرین مرحله از اعتراض به نتیجه کنکور نیز لازم می باشد تا متن پیام خود را به صورت کامل تایپ نمایید. چنانچه نیاز است تا مدرکی همچون عکس، فایل و … را در سایت خود آپلود نمایید، حتما باید از قسمت “بارگذاری” اقدام کنید. پس از اتمام تمام این مراحل می توانید گزینه “ثبت” را کلیک کنید.

نحوه اعتراض به نتیجه اولیه آزمون سراسری

دقت داشته باشید که سامانه اعتراض به نتیجه کنکور تنها مربوط به کنکور دانشگاه سراسری نیست و شما می توانید به نتایج اعلام شده از دانشگاه آزاد نیز اعتراض نمایید. برای این مورد می توانید با بخش ارتباط با مرکز سنجش دانشگاه آزاد ارتباط برقرار نمایید. در این قسمت امکان ثبت اعتراض برای رشته های با آزمون و بدون آزمون به تفکیک قابل مشاهده هستند. از این طریق درخواست اعتراض خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری درج خواهید نمود.

ثبت اعتراض دانشگاه آزاد:

گفتنی است که روش ثبت اعتراض نتایج دانشگاه آزاد از طریق سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد به نشانه seda.iau.ac.ir می باشد.

توجه داشته باشید که برای این که اعتراض شما ثبت شود باید فرم های مربوطه در این سایت را به دقت پر کنید و اطلاعات و مدارک خواسته شده را به طور کامل وارد کنید. از جمله مهمترین این اطلاعات و مدارک را می توان کارنامه سبز دانشگاه آزاد اسلامی دانست. همانطور که در بالا گفتیم این کارنامه بلافاصله هنگام اعلام نتایج دانشگاه آزاد در اختیار داوطلب قرار می گیرد. در حالی که سازمان سنجش کارنامه سبز کلی که در آن اطلاعات کلی شامل تمامی رشته محل های سراسری و آزاد را چند ماه بعد از اعلام نتیجه نهایی اعلام می کند. این دو کارنامه سبز را با یک دیگر اشتباه نکنید. شما برای اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد 1401 تنها به کارنامه سبزی احتیاج دارید که توسط خود دانشگاه آزاد منتشر می شود.

برای دسترسی به این سامانه تنها می توانید از طریق کد دسترسی به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد توسط دانشگاه آزاد اسلامی مشخص می شود و همچنین با استفاده از کد ملی خودتان وارد شوید. این سامانه بر اساس اطلاعات آخرین آزمون سراسری به روز می شود. بنابراین هر سال تنها یک بار می توان از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که کد دسترسی دانشگاه آزاد زمانی داده می شود که شما مجاز به انتخاب رشته ۱۴۰۰ در دانشگاه آزاد بوده باشید. اگر این کد رشته را در اختیار ندارید و یا مجاز به انتخاب رشته نشده باشید عملا اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را از یاد ببرید.

مواردی که داوطلبان می‌توانند به آن‌ها اعتراض‌کنند به شرح زیر است:

تقاضای بررسی مجدد نمره کارنامه اولیه شامل اعتراض به هر یک از موارد مشکلات مربوط به اعمال سوابق تحصیلی، عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگری، ناهمخوانی عکس پاسخ برگ داوطلبان، نظام وظیفه داوطلبان آقا و سایر موارد:

برخی از داوطلبان عنوان می کنند که با توجه به اینکه رتبه و تراز مناسبی را کسب نموده اند، اما موفق به پذیرش در رشته های انتخابی خود نشده اند. به همین دلیل نسبت به این نتیجه معترض هستند.

موارد دیگر ثبت اعتراض به نتایج کنکور در زمینه مسائل خدمت زیر پرچم برای آقایان، اعمال سوابق تحصیلی فرد مشمول این سوابق و سهمیه های ایثارگران و رزمندگان است.

مورد دیگری که امکان ثبت آن در سامانه اعتراض به نتایج کنکور وجود دارد به نتایج آزمون باز می گردد. بنابراین، ثبت این نوع اعتراض نیز برای تمامی داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

اعتراض به کلید سوالات آزمون اعتراض به نتیجه نهایی انتخاب رشته (اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های انتخابی و اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های بالاتر ) سایر موارد خاص

تذکر مهم: با توجه به اینکه این سامانه تنها یکبار امکان ثبت اعتراض را به وجود می آورد، در نتیجه برای ثبت به دقت نسبت به نتیجه مورد نظر متن اعتراض خود را تنظیم نمایید.

 

 

 

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها