اخبار

نحوه ثبت نام و فرصت ثبت نام ترمیم معدل دی 1401

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نحوه ثبت نام پشت‌کنکوری‌ها برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل را اعلام کرد.

 نیکزاد محمودی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سهم 40 درصدی سابقه تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری در کنکور دی ماه امسال، گفت: داوطلبانی که دانش‌آموز نظام قدیم بوده و سابقه تحصیلی در پایگاه سنجش یا سامانه ساهت ندارند، می‌توانند برای شرکت در امتحانات نهایی دی ماه به مدارس بزرگسالان مراجعه و نسبت به ثبت نام برای شرکت در امتحانات  و ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند.

محمودی افزود: علاوه بر این داوطلبانی هم که قصد ترمیم معدل دارند، باید برای ثبت نام و شرکت در امتحانات دی ماه به مدارس بزرگسالان مراجعه کنند.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه داوطلبان تنها یک بار می توانند متقاضی شرکت در امتحانات نهایی در هر یک از دروس خود شوند، گفت: داوطلبان چه برای ایجاد سابقه و چه برای ترمیم نمره تنها یکبار فرصت شرکت در امتحانات نهایی را دارند، اما این فرصت را دارند تا تعدادی از دروس خود را مثلا در امتحانات نهایی دی ماه امسال و بقیه را در امتحانات خرداد سال آینده امتحان بدهند و از این طریق معدل خود را بالا ببرند.

محمودی با بیان اینکه داوطلبان چه برای ایجاد سابقه تحصیلی و چه برای ترمیم نمره تا 27 آذر  فرصت دارند برای ثبت نام به مدارس بزرگسالان مراجعه کنند، گفت: امتحانات نهایی دی ماه از سوم دی ماه آغاز و تا 26 این ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: داوطلبان علاوه بر منطقه، ناحیه و شهرستان محل اخذ مدرک تحصیلی خود می‌توانند در سایر مناطق نیز متقاضای شرکت در امتحانات نهایی شوند.

محمودی با بیان اینکه در استان کرمانشاه 52 مدرسه بزرگسال و داوطلب آزاد داریم، گفت: تاکنون 7222 نفر در استان کرمانشاه داوطلب شرکت در امتحانات نهایی دی ماه شده‌اند که احتمالا این آمار افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: دی ماه امسال 57 پایگاه در 24 منطقه آموزش و پرورش کرمانشاه مجری برگزاری امتحانات نهایی خواهند شد.

 

خلاصه نکات مهم:

  • داوطلبان چه برای ایجاد سابقه تحصیلی و چه برای ترمیم نمره تا 27 آذر فرصت دارند برای ثبت نام به مدارس بزرگسالان مراجعه کنند. امتحانات نهایی دی ماه از سوم دی ماه آغاز و تا 26 این ماه ادامه خواهد داشت.
  • داوطلبانی که دانش‌آموز نظام قدیم بوده و سابقه تحصیلی در پایگاه سنجش یا سامانه ساهت ندارند، می‌توانند برای شرکت در امتحانات نهایی دی ماه به مدارس بزرگسالان مراجعه و نسبت به ثبت نام برای شرکت در امتحانات و ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند.علاوه بر این داوطلبانی هم که قصد ترمیم معدل دارند، باید برای ثبت نام و شرکت در امتحانات دی ماه به مدارس بزرگسالان مراجعه کنند.
  • داوطلبان چه برای ایجاد سابقه و چه برای ترمیم نمره (برای هر درس) تنها یکبار فرصت شرکت در امتحانات نهایی را دارند، اما این فرصت را دارند تا تعدادی از دروس خود را مثلا در امتحانات نهایی دی ماه امسال و بقیه را در امتحانات خرداد سال آینده امتحان بدهند و از این طریق معدل خود را بالا ببرند.
  • داوطلبان علاوه بر منطقه، ناحیه و شهرستان محل اخذ مدرک تحصیلی خود می‌توانند در سایر مناطق نیز متقاضای شرکت در امتحانات نهایی شوند.
مقاله مهم  مشاوره کنکور 1402
لینک کوتاه مقاله:

مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

دنبال یک مشاوره کنکور فوق العاده هستی ؟

سلام عزیزم، کنکوری 1402 هستی؟ احتمالاً مهم‌ترین سوالت اینه که از کی برای کنکور 1402 شروع کنم؟ از تابستون؟ از مهرماه؟ از کی؟

اگر هدف بزرگ و مهمی در سر داری، بهترین زمان برای شروع آماده شدن برای کنکور همین الانه!! امروز و فردا کردن رو بذار کنار و با دریافت مشاور کنکور 1402 از آکادمی دورخیز، تلاش کردن برای رسیدن به یک نتیجه عالی رو شروع کن. کافیه همین الان روی دکمه کلیک کنی و شماره تلفن بذاری تا باهات تماس بگیریم!! معطلش نکن …

فرم ثبت نام برای مشاوره کنکور 1402

با تکمیل کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های موفقیت در کنکور دورخیز

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی با توجه به آنچه که مطالعه کردید
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها