حذف مباحث سخت کنکور | انتخاب فصل های آسان و مهم برای شروع دیرهنگام

یکی از از موضوعاتی که داوطلبان کنکور ، به ویژه در نیمسال دوم ، در مورد آن از ما زیاد سوال می پرسند ، حذف مباحث سخت کنکور است. جواب این سوال برای همه یکسان نیست و نباید همه را به حذف مباحث سخت کنکور تشویق کرد. در ادامه ، زمان و شرایط حذف فصل های سخت کنکور را توضیح می دهیم. همچنین به شما یاد می دهیم چگونه مباحث را برای خودتان اولویت بندی کنید و فصل های تست خیز کنکور را مطالعه کنید. با انتخاب مباحث و فصل های تست خیز کنکور و حذف مباحث سخت و کم ارزش در زمان کم تری می توانید به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود برسید.

 

چه زمانی باید به فکر حذف مباحث سخت کنکور بیفتیم؟

اگر شما به تازگی شروع به مطالعه برای کنکور کرده اید و در ماه های پایانی هستید ، بهتر است در انتخاب فصل های آسان و مهم کنکور ، از یک مشاور کمک بگیرید. سعی کنید با یک برنامه ریزی درست ، فصل های تست خیز کنکور را در اولویت قرار دهید.

در ماههای آخر فرصت آزمون و خطا ندارید. ممکن است بسته به سطح و تسلط تان در درس ها ، نیاز به حذف مباحث سخت کنکور داشته باشید. اما دقت کنید که نباید هیچ درسی را به طور کامل حذف کنید!

بعضی از داوطلبان کنکور فکر می کنند که اگر همه مطالب درسی را بخوانند و به اصطلاح درس ها را تمام کنند ، بهتر است. زیرا با این کار شانس جواب دادن به همه سوالات را دارند سوالی را از دست نمی‌دهند.

(مقاله مهم)  آیا مشاور برای کنکور لازم است؟ تاثیر مشاور در قبولی کنکور چقدر است؟

تفکر تمام کردن درس ها کاملاً غلط و خطرناک است. زیرا در کنکور برخلاف امتحانات مدرسه ، سوالات ، نمره منفی دارند و در صورتی که روی مطالب درسی تسلط کامل نداشته باشید ، به ضرر شما تمام می شود.

تسلط %100 روی %60 مباحث درسی کنکور بهتر از روخوانی کردن و سرسری خواندن همه مباحث است. به همین دلیل ، انتخاب فصل های آسان و مهم کنکور و تسلط کامل روی فصل های تست خیز کنکور را باید در اولویت قرار دهید.

زمان مناسب برای حذف مباحث سخت کنکور

 

انتخاب فصل های آسان و مهم کنکور چگونه انجام می شود؟

انتخاب فصل های تست خیز کنکور و حذف مباحث سخت کنکور ، شرایط خاصی دارد و باید با دقت انجام شود. در ادامه ، این شرایط را بررسی می کنیم.

این را بدانید که حذف مباحث سخت کنکور به همه داوطلبان توصیه نمی شود. مخاطبان ما فقط داوطلبانی اند که دیر شروع کرده اند و یا پایه درسی ضعیفی دارند.

به دانش آموزان قوی و آنهایی که هنوز فرصت کافی تا کنکور دارند ، توصیه می‌کنیم همه مباحث ، حتی مباحث سخت را به طور کامل بخوانند. زیرا وجه تمایز رتبه های برتر با بقیه داوطلبان ، در جواب دادن به سوالات همین فصل ها است.

راهنمای انتخاب فصل های آسان و مهم کنکور

 

شرایط حذف فصل های سخت کنکور چیست؟

 1. مباحث و فصل های آسان ، مهم و پرتکرار که مستقل هستند را بخوانید. منظور از مستقل این است که این فصل ها ، پیش نیاز ندارند یا خودشان پیش نیاز فصل ‌های دیگر نیستند.
 2. اگر قرار است زنجیره ‌ای از مباحث را بخوانید ، مباحث پیش نیاز به هیچ عنوان نمی توانند حذف شوند. صرفاً مباحث مستقل را می توانید حذف کنید.
 3. حذف کلی یک درس به هیچ عنوان توصیه نمی شود. فقط بعضی از فصل ها یا حتی بخشی از فصل ها را می توانید حذف کنید.
 4. حذف کردن مباحث ترکیبی باید با احتیاط انجام شود. در بعضی موارد این کار اصلاً جایز نیست.
 5. هر دانش آموزی با توجه به سطح علمی ، نقاط قوت و ضعف و سابقه درسی خود باید حذف مباحث سخت کنکور را انجام دهد. یعنی یک دستورالعمل واحد برای همه دانش آموزان وجود ندارد.
 6. برای حذف فصل های سخت کنکور ، طبق بودجه بندی سوالات کنکور عمل می کنیم. البته بودجه بندی کنکور هم %100 قابل اعتماد نیست. ممکن است طراحان کنکور بودجه بندی سوالات را تغییر دهند و از فصل هایی که تا به حال از آنها سوال طرح نشده نیز سوال طرح کنند.
  (مقاله مهم)  بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی به صورت موشکافانه!
  (مقاله مهم)  بودجه بندی کنکور 1400 تجربی به صورت موشکافانه!
  (مقاله مهم)  بودجه بندی کنکور 1400 انسانی به صورت موشکافانه!
 7. در فصل هایی که پیش نیاز دارند ، تا زمانی که مطالعه فصل های پایه را انجام نداده اید ، ‌نمی توانید به سراغ مطالعه آنها بروید.
 8. اگر قبل از خواندن این مقاله فصل یا مبحثی را خوانده اید و احساس می کنید بر آن مسلط هستید ، حذف کردن آن را توصیه نمی کنیم حتی اگر آن فصل از نظر دیگران سخت باشد.
 9. اگر تا به اینجا ، فصل هایی را خوانده اید ولی تسلط کامل روی آنها ندارید ، برای آنها وقت بگذارید تا به تسلط کامل برسید. زیرا در این فصل ها سریعتر و بهتر از مطالب خوانده نشده ، نتیجه می گیرید.

فصل های تست خیز کنکور را چطور بشناسیم؟

در مقالات دیگری از سایت دورخیز فصل های آسان و مهم کنکور یا همان فصل های تست خیز کنکور را معرفی میکنیم. با دورخیز همراه باشید

Rate this post
لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام روی مشاوره کنکور کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست