مشاوره و برنامه ریزی

تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 نظام جدید

کنکور ریاضی 99 هم با تمام اتفاقات غیر قابل پیشبینی خود در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۹  برگزار شد. تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 هم برای کسانی که در کنکور 99 شرکت کرده اند؛ و هم برای داوطلبانی که در کنکورهای سال های آینده شرکت می کنند؛ مهم است. اگر در کنکور ریاضی 99 شرکت کرده اید و می خواهید با خیال راحت تری ادامه تابستان را بگذرانید. اگر داوطلب کنکور ریاضی 1400 هستید و می خواهید یک شروع خوب و در خوره کنکور ریاضی 99 داشته باشید. و یا اگر دانش آموز دهم و یا یازدهمی بوده و درباره چگونگی کنکور کنجکاو هستید. حتما مقاله زیر را تا پایان بخوانید.

در ادامه این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

  • آیا کنکور ریاضی 99 سخت بود؟
  • سختترین درس کنکور ریاضی 99 کدام بود؟
  • در هر درسی با چه درصدی می توان تراز خوبی بدست آورد؟
  • کنکور ریاضی 99 در مقایسه با کنکورهای سال های قبل چه طور بود؟

در ادامه به پاسخ تک تک این سوالات می رسید.

برای دانلود سوالات کنکور 99 ریاضی روی بخش زیر کلیک کنید:

مقاله مهم !سوالات کنکور 99 ریاضی با پاسخ تشریحی

 

تحلیل آماری کنکور ریاضی 99

در سال ۹۹ 194,823 نفر برای شرکت در کنکور ریاضی 99 ثبت نام کردند. از این بین برای 155,250 نفر کارت ورود به جلسه کنکور ریاضی 99 صادر شد. از این تعداد 137,176 نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده و به احتمال زیاد در آزمون شرکت کرده اند. پس حداقل 18,074 نفر در کنکور ریاضی 99 شرکت نکرده اند. این در حالی است که تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 تقریبا 164 هزار نفر بود. از این رو در کنکور 99 با کاهش تعداد شرکت کنندگان در رشته ریاضی مواجه بودیم. این کاهش می تواند برای داوطلبان کنکور ریاضی 99 خوش حال کننده باشد.

در ادامه به تحلیل کنکور ریاضی 99 به صورت درس به درس و جزئی می پردازیم.

تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 دروس عمومی

در ابتدا نگاهی کلی به تمامی دروس عمومی و به طور کل آزمون عمومی می اندازیم. همان طور که می دانید آزمون عمومی کنکور ریاضی همانند کنکور سایر رشته ها 100 تست دارد. و هر درس ادبیات، عربی، دینی و زبان ۲۵ تست دارند. برای حل این ۱۰۰ تست ۷۵ دقیقه وقت دارید. پس با توجه به تعداد سوالات و زمان آزمون، سرعت بالا و تسلط بر روی مباحث درسی بسیار مهم است. با توجه به نظر داوطلبان کنکور و مدرسان و اساتید کنکوری، سوالات دروس عمومی کنکور ریاضی 99 نسبت به سال های گذشته سخت تر بوده و نکات و ایده های جدید بسیاری در آن دیده می شد.

مقاله مهم !در انتخاب رشته علاقه مهم تره یا پول ؟

تحلیل کنکور ریاضی 99

ادبیات

درباره درس ادبیات در کنکور ریاضی 99 باید گفت که طراحان سوال در همان شروع کنکور ” گربه را دم حجله کشتند. :)” ادبیات رو می توان سخت ترین درس در بین دروس عمومی دانست. با توجه به نظرسنجی های انجام شده ( با زدن روی کلمه نظر سنجی به صفحه نظرسنجی کانون قلمچی می روید.) 61 درصد از داوطلبان کنکور ریاضی 99 سوالات ادبیات را دشوارتر از حد انتظار دانسته اند. 26 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی سوالات ادبیات را کمی سخت و فقط 10 درصد از سوالات را در حد انتظار دیده اند.

ابتدا نگاهی کلی به سوالات ادبیات می اندازیم. از 25 سوال ادبیات 23 سوال مشابه سبک و سیاق کنکورهای گذشته بود. 2 سوال از مباحث لغت و تاریخ ادبیات با شماره های 2 و 7 سوالات جدید و خلاقانه‌ای بودند. که 3 سوال از ۲۵ سوال ادبیات سوالات کنکور ریاضی 99 شمارشی هستند. همان طور که می دانید؛ سوالات درس ادبیات در یک چهار چوب کلی طراحی می شوند. این سوالات شامل سوالات لغت، املا، تاریخ ادبیات، آرایه، دستور زبان و قرابت هستند. در جدول زیر تعداد سوالات هر یک از مباحث گفته شده را می بینید. تعداد سوالات در هر مبحث مانند کنکور 98 بوده و تغییر نکرده است.

مبحث سوالات تعداد سوال سطح سوالات
لغت و واژه 3 متوسط
املا 3 متوسط
تاریخ ادبیات 1 سخت
آرایه 4 سخت
دستور زبان 5 متوسط
قرابت 9 متوسط

در ادامه به بررسی سطح کیفی سوالات می پردازیم. همان طور که می دانید؛ که سه سوال اول کنکور هر ساله  سوالات لغت و معنی واژه هستند. این سه سوال، سوالاتی متناسب به روال سال های اخیر کنکور بودند و تحلیل این سوالات نشان می دهد که برای حل سوالات لغت تنها مطالعه واژه ها کافی نیست و داوطلبان باید بر روی روش های حل تست و دام های کنکوری نیز تسلط داشته باشند. البته در سوال ۲ سبک جدیدی از طراحی سوالات لغت دیده  می شود. که در آن معنای معنای صحیح بیشتر را برای کلمات صورت سوال می پرسد. در حل سوالات املای کنکور ریاضی 99 باید به معنی جمله و کلمات و املای درست آن ها توجه کنید.

شاید پر سر و صدا ترین سوال ادبیات کنکور ریاضی 99 سوال تاریخ ادبیات آن بود. این شکل سوال تا به حال طراحی نشده بود. و بر خلاف سال های گذشته به جای پرسیدن نام اثار نویسنده ها به بررسی نویسنده دو تک بیت پرداخته بود. این دو تک بیت از گنج حکمت و تمرین  بین ۴قلمرو فکری انتخاب شده بودند. از بین سوالات آرایه ۲ سوال سخت و پیچیده دیده می شود. این دو سوال سوالات ۱۰ و ۱۱ کنکور بودند. سوالات دستور زبان سوالات خوب و قابل حلی بودند. سطح سوالات قرابت نیز متوسط بود و داوطلبان با کمی دقت از پس آن ها بر می آمدند.

مقاله مهم !آشنایی با اشتباهات مهلک کنکوری ها

عربی

طبق نظر داوطلبان و مدرسان کنکور سوالات عربی کنکور ریاضی 99 خوب و مطابق انتظار بوده است. طبق نظر سنجی انجام شده در سایت قلمچی تقریبا ۶۰ درصد از داوطلبان کنکور سطح سوالات را در حد انتظار و مشابه سوالات کنکور های سال های پیش دیده اند. ۳۰ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی هم سوالات را کمی سخت و بیش از انتظار سخت دانسته تند. در ادامه به بررسی تک تک سوالات می پردازیم.

در بین سوالات عربی کنکور ریاضی 99 مانند کنکور در سایر رشته ها، ۱۰ سوال ترجمه، ۴ سوال درک مطلب، ۳ سوال تحلیل صرفی و ۸ سوال قواعد دیده می شود. با توجه به سوالات ترجمه می فهمیم دیگر با دانستن ترجمه یک کلمه و یا فعل نمی توان به جواب رسید. و در سوالات گزینه های شبیه به هم دیده می شد. حل سوالات ترجمه با این طراحی وقت گیر است. ۴ سوال از ۱۰ سوال ترجمه دشوار بودند. دو سوال از بین این سوالات با دانستن نکاتی از مطالب حذفی کنکور حل می شد.

متن درک مطلب عربی و ۴ سوال زیر آن در کنکور ریاضی 99 سطح متوسطی داشتند. اما برای حل هر ۴ سوال متصل به متن درک عمیق متن لازم بود. سوالات تحلیل صرفی متوسط و قابل حل بودند. سوالات قواعد، سوالات خوب و متعادلی بودند. از ۸ سوال قواعد، فقط یک سوال دشوار به حساب می آمد. این سوال از مبحث معلوم و مجهول طراحی شده بود.

مبحث سوالات تعداد سوالات سطح کیفی
ترجمه ۱۰ سخت
درک مطلب ۴ متوسط
تحلیل صرفی ۳ متوسط
قواعد ۸ متوسط

تحلیل کنکور ریاضی 99

دین و زندگی

طبق روال اول به بررسی نظر داوطلبان درباره سوالات معارف می پردازیم. مثل سوالات درس عربی تقریبا نیمی از داوطلبان سوالات درس دین و زندگی را در حد انتظار و مطابق سوالات کنکورهای گذشته دانسته اند. می توان سطح سوالات کنکور امسال را هم تراز با سوالات کنکور ۹۷ و ۹۳ دانست. تمامی ۲۵ تست کنکور ریاضی 99 از مطالب کتاب درسی طراحی شده است. بنابراین خواندن دقیق کتاب درسی و تمرکز بر روی سوالات کنکور سال های اخیر برای کسب درصد خوب در درس دین و زندگی کافی است.

با نگاه به سوالات می فهمیم سهم کتاب های هر سه پایه از سوالات برابر است. و بر عکس کنکورهای سال گذشته بیشتر سوالات کنکور به ترتیب دروس کتاب درسی چیده شده بودند. تمامی ۲۵ سوال کنکور در محدوده کتاب درسی طراحی شده بود. ۱۳ سوال یک قسمتی، ۱۱ سوال و قسمتی و تنها یک سوال سه قسمتی در بین سوالات دیده می شد. ۱۴سوالاز بخش آیات، ۵ سوال از متن های کتاب درسی، ۱ تست از شعر و ۵ سوال از احادیث طراحی شده بود. در این آزمون به احادیث توجه ویژه ای داشتند. چرا که در آزمون های سال های گذشته ،فقط دو سال از این بخش مطرح می شد.

از ۶ درس ۴ ، ۵ و ۶ دهم ۱ و ۶ یازدهم و ۷ دوازدهم دو سوال طراحی شده بود. از تمامی دروس دوازدهم حداقل یک سوال مطرح شده بود . با توجه به سوالات متوجه می شویم بیشتر سوالات درس دین و زندگی از نیم سال اول کتاب های درسی سه سال طراحی شده آمد. در بین ۲۵ سوال درس دینی ۷ سوال ترکیبی طراحی شده بود. ۴ سوال از این ۷ تست ترکیبی از دروس پایه دهم، ۲ سوال پایه یازدهم و یک سوال ترکیب مطالب کتاب های دهم و دوازدهم بوده است.

 

زبان

سوالات زبان در کنکور زبان 99 از سوالات معقول و متوسط کنکور محسوب می شوند. البته نظر سنجی های انجام شده از داوطلبان کنکور 99 نشان می دهد، نظر های متفاوتی درباره این درس داشته اند. این اختلاف نظر به دلیل تفاوت در سطح داوطلبان در این درس است. همان طور که می دانید تعداد داوطلبان قوی در این درس با وجود داشتن مدرک زبان، کم نیست. ۳۲ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی کانون سوالات درس زبان را در حد انتظار، ۳۲ درصد کمی سخت و ۲۸ درصد خیلی سخت دانسته تند.

سوالات کنکور زبان شامل ۴ سوال گرامر، ۸ تست واژگان، ۵ تست کلوز تست و ۸ تست درک مطلب است. از بین ۲۵ سوال کنکور زبان ۲۴ تست با همان سبک و سیاق گذشته دیده می شود . و فقط در طراحی سوال آخر یعنی سوال صد از سبک جدیدی استفاده شده است. در این آزمون هم ۴ تست ابتدایی درس زبان طبق معمول سوالات گرامر بودند. در بین این ۴ تست یک سوال چالشی دیده می شد. این تست، سوال ۷۶ کنکور ریاضی می باشد. نکته حل این سوال وجود حرف اضافه هم پایه ساز or در صورت سوال است. سوالات گرامر شامل سه سوال از گرامر کتاب دوازدهم و یک سوال از گرامر دهم است.

۸  تست واژگان در ادامه سوالات گرامر دیده می شود. در قسمت واژگان چالش خاصی وجود نداشت. ۴ سوال از این ۸ تست از واژگان کتاب دهم و ۴ تست هم از واژگان کتاب دوازدهم طراحی شده است. ۵ سوال کلوز تست در ادامه سوالات زبان قرار دارد. متن انتخاب برای کنکور ریاضی 99 ، متن نکته داری بود. ولی حل سوالات آن با کمی دقت ممکن است. دو متن reading هم در ادامه دیده می شود. سوال آخر متن اول یعنی سوال ۹۶ از سوالات چالشی محسوب شده و تفاوت نظرهای زیادی در حل آن وجود دارد.

مبحث سوالات تعداد سوالات سطح سوالات
گرامر ۴ سخت
واژگان ۸ متوسط
کلوز تست ۵ متوسط
Reading ۸ متوسط

تحلیل کنکور ریاضی 99

 

تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 دروس اختصاصی

در ادامه تحلیل کنکور ریاضی 99 در دروس عمومی به تحلیل کنکور ریاضی 99 در دروس اختصاصی می پردازیم. در ابتدا باید گفت که در دفترچه اختصاصی کنکور ریاضی ۱۳۵ سوال وجود دارد. شما برای حل این ۱۳۵ تست ۱۷۵ دقیقه وقت دارید. ۵۵ سوال در درس ریاضی، ۴۵ سوال فیزیک و ۳۵ تست شیمی در دفترچه اختصاصی دیده می شود. در ادامه این مقاله دروس اختصاصی را به ترتیب دفترچه کنکور ریاضی 99 بررسی می کنیم.

مقاله مهم !قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور

ریاضی

طبق روال دروس عمومی برای تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 در درس ریاضی اول به تحلیل نظر داوطلبان کنکور ریاضی 99 می پردازیم. بیشتر شرکت کنندگان کنکور ریاضی 99 سوالات این درس را دشوار و دشوار تر از حد تصور خود دانسته اند. در کل ۸۰ درصد از شرکت کنندگان نظرسنجی کانون سوالات ریاضی را فراتر از حد انتظار خود دیده آند. حال سوال این است که آیا سوالات درس ریاضی کنکور ریاضی 99 واقعا این چنین بوده اند؟ در ادامه مقاله به بررسی سطح سختی سوالات درس ریاضی می پردازیم.

همان طور که می دانید سوالات ریاضی شامل مباحث  آمار و احتمال، حسابان و هندسه گسسته است. پیمان هم سوالات هر قسمت را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

حسابان

اولین نکته در مورد سوالات حسابان کنکور ریاضی 99 ، تغییر در چیدمان سوالات بوده است؛ طراحان سوالات را بر اساس مبحث مرتب کرده اند. مباحث جبر و مجموعه ­ها، گزاره های منطقی، چند جمله ­ای و تقسیم، تابع، مثلثات، الگو و دنباله، حد و پیوستگی، مشتق و جبر و معادله به ترتیب پشت سر هم قرار دارند. در بین سوالات حسابان، تاکید زیادی بر ترکیبی ­بودن مطالب شده است. به این طوری که سوالات مستقیما از مثال­ ها و تمرین­های کتاب درسی طرح نشده ­اند بلکه چند مثال یا تمرین را در یک مبحث یا مباحث متفاوت با هم ترکیب کرده بودند. البته شاید وجود تعداد زیادی سوالات ترکیبی به دلیل حذف مبحث مهم کاربرد مشتق بوده است.

با نگاه به ۱۸ سوال طراحی شده در بخش حسابان می فهمیم که طراحان اين كنكور، توجه ويژه اي به محاسبات داشتند. این نکته که نبايد به دانسته هاي كتاب درسي اكتفا کرد در کنکورهای سال های اخیر دیده می شد. کنکور ریاضی 99 هم از این قضیه مستثنا نیست. در سوالات ۱۰۵ ، ۱۱۲ ، ۱۱۴ ، ۱۱۵ ، ۱۱۶ ، ۱۱۸ و ۱۱۹ سطحی به مراتب دشوارتر از سطح سوالات تمرین های کتاب درسی و همچنین کنکور ۹۸ می بینیم. این سوالات محاسبات بیشتری هم داشتند. در انتها لازم به ذکر است تعداد سوالات حسابان نسبت به سال های گذشته کمتر شده بود.

در جدول زیر تفکیک سوالات هر مبحث را می بینید.

مبحث تعداد سوال
مجموعه الگو و دنباله ۱
مثلثات ۴
معادله نامعادله ۱
تابع ۴
بخش پذیریم تقسیم ۱
تابع نمایی و لگاریتم ۲
حد و پیوستگی ۲
حد نامتناهی و حد در بی نهایت ۱
مشتق ۳

تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 نظام جدید 4

هندسه و گسسته

سوالات هندسه و گسسته شامل به ترتیب شامل سوالات هندسه ۱ ، هندسه ۲ ، هندسه ۳ ، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته است. البته سوالات فصل اول آمار و احتمال یعنی مبحث مبانی ریاضیات در ابتدای سوالات ریاضی و قبل از سوالات حسابان قرار داشت. در کل ۳۸ سوال در بخش هندسه و گسسته مطرح شده بود. که نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است.

در کنکور ریاضی 99 ، ۵ سوال از هندسه ۱ سال دهم، ۷ سوال از هندسه ۲ سال یازدهم و ۷ سوالات هندسه ۳ سال دوازدهم درمیان سوال های هندسه دیده می شد. ۹ سوال هم از کتاب آمار و احتمال طراحی شده است. از بین این ۹ سوال، ۴ تست مربوط به فصل مبانی ریاضیات، ۴ سوال مربوط به احتمال و یک سوال هم در خصوص فصل آمار توصیفی است. از آمار استنباطی که فصل اخر کتاب آمار و احتمال است سوالی طرح نشده بود. ۱۰ تست هم مربوط به ریاضیات گسسته دوازدهم بود.

نام کتاب نام مبحث تعداد تست
هندسه ۱ قضیه تالس و تشابه ۴
 هندسه ۱ تجسم فضایی ۱
هندسه ۲ دایره ۴
هندسه ۲ تبدیل های هندسی ۱
هندسه ۲ روابط طولی در مثلث ۲
هندسه ۳ ماتریس ۳
هندسه ۳ مقاطع مخروطی ۴
آمار و احتمال مبانی ریاضیات ۴
آمار و احتمال احتمال ۴
آمار و احتمال آمار توصیفی ۱
ریاضیات گسسته نظریه اعداد ۴
ریاضیات گسسته گراف ۳
ریاضیات گسسته ترکیبیات ۳

 

مقاله مهم !مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 1401

فیزیک

طبق روال اول به بررسی داوطلبان می پردازیم. از نظر تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی قلمچی، سوالات فیزیک کنکور ریاضی 99 سخت و دشوارتر از حد تصور بوده است. ۳۲  درصد سوالات را کمی دشوار و ۱۶ درصد هم در حد انتظار دیده اند. اما آیا سوالات فیزیک واقعا سخت بوده اند؟! در ادامه مقاله به بررسی سوال به سوال می پردازیم.

با نگاهی به سوالات می فهمیم که به جز سوال اول که از مبحث مغناطیس یازدهم طراحی شده است؛ بقیه سوالات طبق ترتیب فصول کتاب های درسی و از دوازدهم به دهم در  جای خود قرار دارند. در سوالات فیزیک کنکور ریاضی 99 ، ۴۰ تست مشترک بین کنکور نظام قدیم و نظام جدید وجود دارد. و تنها ۵ تست متفاوت دیده می شود. از کتاب و فصول دوازدهم ۲۰ تست، یازدهم ۱۳ تست و دهم ۱۲ تست طراحی شده بود.

تمامی ۴۵ تست درس فیزیک در سطح کتاب درسی طراحی شده بودند. به طوری که ۲۵ سوال از ۴۵ سوال این درس به طور مستقیم مشابه تمرین ها و مثال های کتاب درسی بودند. ۲۰ سوال دیگر هم کاملا در سطح کتاب و با توجه به نکات متن کتاب طراحی شده بودند. البته سوال ۱۷۱ که مربوط به مبحث موج بود؛ سطحی بالاتر از سایر سوالات و کتاب درسی داشت.

در درس فیزیک، توجه به متن و تمرین های کتاب درسی برای کسب درصد بالا لازم است. به غیر از دو سال از ۴۵ سوال کنکور ریاضی که ایده جدید داشتند؛ باقی سوالات مشابه سوالات کنکورهای گذشته اند. پس علاوه بر تسلط بر کتاب درسی، حل سوالات کنکورهای گذشته برای موفقیت در درس فیزیک لازم است. داشتن محاسبات قوی نیز از ملزومات موفقیت در کنکور ریاضی 99 بود. و کاربرد ریاضیات را به وفور می بینیم.

نام مبحث تعداد سوال
حرکت بر خط راست ۵
دینامیک ۵
نوسان و موج ۵
برهم‌ کنش های موج ۳
آشنایی با فیزیک اتمی ۲
الکتریسیته ساکن ۵
جریان الکتریکی ۲
مغناطیس ۲
القای مغناطیسی ۲
فیزیک و اندازه گیری ۱
کار و انرژی ۲
ویژگی های ماده ۳
دما و گرما ۳
ترمودینامیک ۳

تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 نظام جدید 6

شیمی

خوب می رسیم به قول مرحله اخر! از نظر غریب به یقین داوطلبان سوالات شیمی بیش از حد انتظار سخت بوده است. :(( . ۹۲ درصد از شرکت کنندگان نظرسنجی کانون درس شیمی را دشوارتر از حد انتظار دیدند. از نظر معلمان و متخصصان، سوالات کنکور 99  سخت ترین سوالات شیمی از سال 95 به بعد بوده است. در سال های اخیر سوالات درس شیمی در کنکور ریاضی رسوندی رو به آسان تر شدن داشت. و کنکور امسال این روند را تغییر داد. البته در این آزمون هم سوالات ساده و ایده های روتین کنکور دیده می شد. و تمامی سوالات سخت نبودند. ولی سوالات کمی دشوار و سوالات با ایده جدید هم کم نبودند. در ۷ سوال ایده جدید وجود داشت.

در بین ۳۵ سوال درس شیمی کنکور ریاضی 99 ، ۸ تست چند گزینه ای دیده می شد. حل این تست ها معمولا زمان بر است و دقت بیشتری را می طلبند. ۱۹ سوال محاسباتی و ۱۶ سوال مفهومی-حفظی در سوالات شیمی امسال دیده می شد.  سوالات محاسباتی درس شیمی در کنکور 99 نسبت به سال های قبل دشوارتر بودند. و حل سوالات با ایده های روتین وقت گیر تر بود. با توجه به پیشبینی ها  درصد ۵۵ به بالا برای قبولی در رشته های خوب می تواند کافی باشد. پس امیدوارتر باشید.

ترتیب چینش سوالات در این کنکور مانند کنکورهای سابق از دهم به دوازدهم بود. اما در هر پایه ترتیب بعضی سوالات با توجه به فصول کتاب رعایت نشده بود. ۱۲ تست از کتاب شیمی دهم، ۱۲ تست از یازدهم و ۱۱ تست هم  از دوازدهم طراحی شده بود. در جدول زیر تعداد سوالات مطرح شده در حر فصل را می بینید.

مبحث سوال تعداد سوالات
فصل اول دهم ۴
فصل دوم دهم ۳
فصل سوم دهم ۶
فصل اول یازدهم ۴
فصل دوم یازدهم ۵
فصل سوم یازدهم ۲
فصل اول دوازدهم ۳
فصل دوم دوازدهم ۳
فصل سوم دوازدهم ۳
فصل چهارم دوازدهم ۲

 

دانلود سوالات کنکور ریاضی 99  را از بخش زیر انجام دهید:

مقاله مهم !سوالات کنکور 99 ریاضی با پاسخ تشریحی

 

جمع بندی

در آخر تحلیل سوالات کنکور ریاضی 99 باید گفت که تسلط بر کتاب درسی و تمرین های آن به همراه حل تست های کنکورهای سال های گذشته می تواند باعث موفقیت شما در کنکورهای آینده شود. اگر که داوطلب کنکور ریاضی 99 بودید نگران نباشید. چون کنکور برای همه سخت بوده است. و خود را برای مرحله بعدی یعنی انتخاب رشته آماده کنید. همچنین می توانید با زدن بر روی کلمه تخمین رتبه به مقاله مربوط به تخمین رتبه رفته و رتبه تقریبی خود را بدانید.

ممنون که در طول این مقاله طولانی همراه ما بودید.🌷🌷

 

 

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
روژان
روژان
1 سال قبل

دسستتون درد نکنه.
مقاله ی مفیدی بود.