تاثیر معدل در کنکور 1402

تاثیر معدل در کنکور 1402 | طبق خبر 17 خرداد 1401

تاثیر معدل در کنکور 1402 از مسائل مهمی است که توجه داوطلبان کنکور را به خود اختصاص داده است  و داوطلبان در پی آن هستند که بدانند این تاثیر معدل در کنکور 1402 به صورت قطعی یا مثبت اعمال می شود. ما در این مقاله به بررسی تاثیر معدل در کنکور 1402 می پردازیم . این مقاله بر اساس خبر 17 خرداد 1401 به روزرسانی شده است.

صفر تا صد تغییرات کنکور 1402
تغییرات کنکور 1402 و کنکورهای بعد از اون چیاست؟ توی این ویدئو به همه سوالاتتون جواب داده شده!!

تاثیر معدل در کنکور 1402 (طبق خبر 17 خرداد 1401)

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، عبدالرسول پورعباس سه شنبه شب در گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: تاثیر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ به ۴۰ درصد سابقه تحصیلیِ سال دوازدهم بر مبنای ۱۰ درسی است که آزمون آن به شکل استاندارد کشوری برگزار می شود و ضرایب خاص خود را دارد و ۶۰ درصد هم بر مبنای آزمون سراسری است.

وی افزود: کنکور مقوله ای است که از سال ۸۴ بحث قانون به آن ورود کرد و اولین قانون با عنوان حذف کنکور مطرح شد؛ سپس قانون سال ۹۵ و اکنون این قانون تصویب شد. هر سه قانون متکی بر توانایی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری امتحانات سراسری استاندارد است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سال آینده تحولات اساسی را شروع می کنیم؛ همچنین دروس عمومی در کنکور سال آینده حذف و به سوابق تحصیلی منتقل می شود که از سال ۱۴۰۲ آغاز می شود و تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد.

معاون وزیر علوم درباره آزمون سوال های اختصاصی خاطرنشان کرد: آزمون اختصاصی برای دروس اختصاصی پنج گروه آزمایشی ۲ بار در سال برگزار شود و نتیجه آن برای ۲ سال معتبر است.

 

تاثیر معدل در کنکور 1402 (طبق اخبار 3 ، 5 و 9 بهمن 1400)

مطابق آخرین اخبار در مورد کنکور 1402 ، طرح تاثیر 60% امتحانات در کنکور 1402 که در 1 تیرماه 1400 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود، لغو شده است.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم؛ در جلسه روز سه‌شنبه 5 بهمن 1400 شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأثیر قطعی معدل پایه دوازدهم در کنکور 1402، تأثیر قطعی معدل پایه یازدهم در کنکور 1403 و تأثیر قطعی معدل پایه دهم در کنکور 1404 مصوب شد. مجموعاً 60 درصد معدل دوره دوم دبیرستان برای دروس عمومی و تخصصی در کنکور نقش دارد و نحوه محاسبه سهم سه سال متوسطه دوم مبتنی بر آیین‌نامه اجرایی خواهد بود که به تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو خواهد رسید.

و طبق آخرین گفته های رییس سازمان سنجش در تاریخ 9 بهمن 1400 تاثیر معدل در کنکور 1401 از 30 درصد مثبت به 40 درصد و به صورت مثبت اعمال خواهد شد.  همچنین سه تغییر دیگر هم برای کنکور 1401 در نظر گرفته شده است: افزایش تعداد دفترچه ها و تغییر در تعداد سوالات این تغییرات است که در کنکور 1402 هم ادامه می یابند.

 

در ادامه اخبار گذشته در مورد تاثیر معدل در کنکور 1402 را می خوانید.

 

تغییرات تاثیر سوابق تحصیلی در سال های اخیر

در سال 1386 قانون حذف کنکور سراسری تصویب شد اما تاکنون این قانون اجرایی نشده است . طرح دیگری که برای روند حذف کنکور اجرا شده است ، پذیرش براساس سوابق تحصیلی است که شامل 85 درصد رشته ها می باشد اما مسئله پیش رو این است که در رشته های پرمتقاضی با رقابت بالا نمی توان براساس سوابق تحصیلی پذیرش کرد و نیازمند آزمونی مانند کنکور است .

در سال 94 تاثیر معدل را به صورت قطعی اعلام کردند یعینی تاثیر مثبت برای معدل بالا ها و تاثیر منفی برای معدل پایین ها اما از سال بعد این تاثیر معدل به صورت مثبت درآمد و در کنکور 1401 هم تاثیر معدل بر کنکور همچنان مثبت است .

تاثیر معدل در کنکور 1402

 

طرح 60 درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی

یکی دیگر از طرح ها و تغییراتی که برای کنکور 1402 درباره آن صحبت می شود ، طرح 60 درصد تاثیر قطعی معدل در کنکور است .  طرح تاثیر 60 درصدی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است . این طرح به این صورت است که برای پذیرش در دانشگاه ضریب کنکور 40 درصد و ضریب امتحانات پایه 11 و 12 به 60 درصد برسد.

تاثیر معدل

و همچنین  درس های عمومی از کنکور  حذف شوند که در صورت اجرایی شدن باید درس های عمومی کاملا کیفی و تشریحی در پایه 11 و 12 مورد سنجش قرار گیرند . طرح تاثیر 60 درصدی معدل بر کنکور به صورت تاثیر مثبت برای معدل بالا ها و تاثیر منفی برای معدل پایین ها محسوب می شود. با توجه به این طرح اهمیت امتحانات نهایی چندین برابر می شود. در ادامه به آخرین اخبار مورخ یکم تیرماه 1400 می‌پردازیم.

(مقاله مهم)  چطور در امتحانات نهایی و تشریحی نمره 20 بگیریم؟

 

تاثیر معدل در کنکور 1402 طبق اخبار 1 تیرماه 1400

به گزارش ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دستور جلسه یکم تیرماه 1400 شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت: دستور این جلسه ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی بود و تصمیمات مهمی در این جلسه اتخاذ شد.

عاملی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۴۸ کنکور در ایران شروع شده خاطر نشان کرد: تصمیمات این جلسه مهمترین تصمیمات 52 سال گذشته در زمینه کنکور به حساب می‌آید. این جلسه 5 مصوبه داشته است که 3 مورد از آن به تاثیر معدل در کنکور 1402 اشاره دارد.

 

مصوبه 1: تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی و 40 درصدی کنکور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مصوبه اول مبنی بر این بود که در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۴۰ درصد خواهد بود.

 

مصوبه 2: کنکور فقط برای دروس تخصصی برگزار می شود

تصمیم دوم این بود که کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود. در اصل از این به بعد امتحان دروس عمومی به صورت نهایی برگزار می‌شود و تاثیر معدل در کنکور فقط منحصر به همین درس‌ها می‌شود.

مورد درس‌ها تاثیر در پذیرش دانشگاه
امتحانات نهایی دروس عمومی 60%
کنکور سراسری دروس تخصصی 40%

 

مصوبه 5: دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو حدود و شرایط تعیین کنند

عاملی اظهار کرد: مصوبه پنجم درباره پذیرش بود که دانشگاه‌های کشور می توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.

برای اطلاع از بقیه مصوبات کنکور 1402 (مورد 3 و 4) مثل برگزاری 2 کنکور در سال مقاله زیر را بخوانید.

(مقاله مهم)  نحوه برگزاری کنکور 1402

 

موانع اجرایی اعمال تاثیر معدل بالا در کنکور

تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت می تواند افزایش یافته و هیچ مشکلی هم برای داوطلبان به وجود نمی آورد و نقش کمک کننده برای معدل بالا ها محسوب می شود. اما چیزی که می تواند برای داوطلبان چالش برانگیز باشد ، اعمال تاثیر معدل در کنکور به صورت قطعی یا مستقیم است .

این تاثیر قطعی با هر درصدی که صورت گیرد ، نیازمند برگزاری امتحانات نهایی استاندارد و امن و قابل اعتماد است . بدون در نظر گرفتن کیفیت آزمون های نهایی و سطح آموزش در مناطق مختلف کشور ، اجرای این طرح امکان پذیر نیست . منظور از استاندارد بودن امتحانات نهایی بالا بودن درجه تفکیک کنندگی امتحان است و همچنین سطح دشواری سوالات امتحان باید بیشتر شود . از نظر دورخیز اجرایی شدن مصوبه 5 بهمن 1400 با تاثیر قطعی معدل کمی دشوار و شاید فعلا غیرممکن باشد.

 

جمع بندی و خلاصه

برای  کنکور 1401 تاثیر معدل 40% و به صورت مثبت خواهد بود. طبق آخرین تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی تاثیر معدل از سال 1402 به 40% به صورت قطعی تغییر پیدا میکند. در سال 1402 فقط سال دوازدهم تاثیر داده می شود. در سال 1403 هم فقط دوازدهم و در سال 1404پایه یازدهم و دوازدهم و نهایتا در سال 1405 هر سه پایه نهایی برگزار می شود. با توجه به تغییرات پی در پی تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسئولین و تصمیم گیری چند سویه از طرف شورای انقلاب فرهنگی، مجلس و شورای سنجش و پذیرش دانشجو احتمال هرگونه تغییری در این مصوبات در آینده وجود دارد.

این مقاله با اخبار جدید به روز می شود.

برای اطلاع بیشتر از نحوه برگزاری کنکور 1402 مقالات زیر را بخوایند.

(مقاله مهم)  نحوه برگزاری کنکور 1402
(مقاله مهم)  ترمیم معدل در کنکور 1402 : شرایط، هزینه و قوانین
5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه مقاله:

درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام روی مشاوره کنکور کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف
مطالب مشابه
مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور
اشتراک در
اطلاع از
guest
36 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بابک
بابک
8 ماه قبل

البته این طرح دانش آموزانی که وضعیت مالی خوبی ندارن خونواده های بدی دارن یا شرایطی داشتن که نتونستن چند سال خوب درس بخونن رو درنظر نگرفته اون که پولدار هست و مدارس غیرانتفاعی میره و معلمهای خصوصی داره و هرچی میخواد والدینش براش مهیا کردن و معدل بیست گرفته با اون که وضعیت بدی توی زندگی داره یکی نیست اینجوری حقش خورده میشه این طرح در واقع پولدارها رو نورچشمی قرار دادن و فرصتهای پیشرفت رو از قشر ضعیف جامعه گرفتنه یعنی چون شما پولدار هستید معدلتون توی مدرسه های ویژه بالا بوده حق دارید دکتر و مهندس بشید ولی تو که فقری حق نداری دکتر و مهندس بشی و باید رشته های درپیت بری ، حق ضعفا رو عملا دارید میخورید

محمود
محمود
پاسخ به  بابک
6 ماه قبل

صحیح هست

علی
علی
پاسخ به  بابک
5 ماه قبل

اره داش این به کنار پس نظام قدیم های که همه معدل پاین دارن چی حق اونها هم ضایع میشه زندگیشون تباه میشه

محمد
محمد
5 ماه قبل

من دهم از الان معدلم رو کامل میگیریم تا به مشکلی برنخورم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  محمد
5 ماه قبل

چرا چیزی نیست که بشه حرف مارو اونا بفهمن،فقس یه فکر خودشونن ،ماکه نمی‌گذاریم خدا ازتون نگذره

رضا
رضا
5 ماه قبل

ای لعنت خداوند بر افراد بی خبر از خدا…
آخه یعنی چی دانشگاه شرط معدل تعیین کنه اینو دیگه از کجا درآوردن؟ آخه برای چی تاصیر مثبت میزارین؟ اینمه تقلب میشه تو امتحانات نهایی خصوصا شهرهای کوچک و دهستان ها …. از خدا بترسید ای مسئولان…آخه کیفیت آموزشی برابره که سوالات هاهنگ برای همه کشور در نظر گرفته میشه؟ این کجاش عدالته؟ حالا این امتحان بود میدان اصلی کنکور بود که اونم دارین حق ما دانش آموزان مناطق محروم رو تضضع میکنید با این کارهای ناپخته! تاکید قوانین مجلس بر این بود تا همه پایه های دوم متوسطهه نهایی برگزار نشدند این قانون تاثیر مستقیم اعمال نشه حالا باز خبر میاد فلان شورا گفته نه همون نهایی دوازدهم سر جاشه و تاصیر قطعی میشه اونم چقدر؟ 60 درصد!! خدا وکیلی این دیگه خیلی ظلم بزرگیه! دست اندکاران اینطرح ناپخته و ناثواب کیا هستن ما خبر نداریم ولی واقعا دارن در حق اکثریت دانش آموزان به معنای واقعی کلمه ظلم میکنند! یک سری داوطلبان فلا سال به قبل اصلا چیزی به نام سابقه تحصیلی ندارند یه عده دو اسل سابقه دارن هم سوم نظام قدیم هم پیش دانشگاهی یک عده هم که فقط همون پایه دوازدهمشون سابقه تحصیلی محسوب میشه! این چه وضعیه؟ خنده دار نیس واقعا؟ من فقط میتونم بگم متاسفم به چنین سیستم سیاست گذاری و تصمیم گیری…شرم باد…از رئیس جمهور محترم آقای رئیسی تقاضا داریم شخصا به این موضوع مهم ورود کنند گرچه برخی خبرها حاکی از دستور شخص رئیس جمهور برای بازنگری در مفاد این مصوبات خصوصا تاثیر قطعی و حذف دروس عمومی است..ولی بنظر با برخی کارشکنی ها هنوز این نامه به نتیجه ای نرسیده.. امیدوارم در نهایت این مصوبه لفو بشه و روال همون تاصیر مثبت کنکور با دروس عمومی و تخصصی باشه تا این که بعد چند سال آموزش پروش بتونه سابقه تحصیلی همه داوطلبان رو سر و سامان بده بعدش حرف از قطعی شدن به میدان بیاد.. انشالله که تاثیر قطعی برای 1402 لغو بشه.
ممنونم از وبسایت دورخیز.

امیر
امیر
پاسخ به  رضا
4 ماه قبل

فقط معدل دوازدهم در کنکور ۱۴۰۲ موثر است. لطفا ویرایش دهید

دانش آموز مظلوم
دانش آموز مظلوم
5 ماه قبل

سلام- وقتی قرار است چنین تغییرات بزرگی در ماراتن کنکور رخ دهد بایستی اقلا 3-4 سال قبل ببرای دانش آموزان و والدین اطلاع رسانی کامل انجام بگیره نه اینکه وقتی ما در میانه مطالعه برای کنکور 1402 هستیم با شنیدن این چنین اخبار شگرفی افسرده و ناراحت شیم…کلا حس میکنم هیچ انرژی برای اامه مطالعه ندارم خانواده ها همگی نگران این مسئله هستند…امیدوارم اقلا بمونه برای جند سال دیگه تا هم امتحانات نهایی استاندارسازی بشه هم سوابق به سامان برسه هم همه تغییرات به بهترین نحو اعمال شه اونوقت میشه اینطور کنکوری رو اجرایی کرد ولی نه الان و سال دیگه و 1402 واقعا نمیشه خیلی در حق دانش آموزا خصوصا پشت کنکوری ها ظلم میشه..

کنکوری بدبخت ۱۴۰۲
کنکوری بدبخت ۱۴۰۲
5 ماه قبل

اون ابلهی که این تغییر رو ایجاد کرده عین گاو خبر نداشته با تأثیر زیاد معدل و حذف عمومی ها رشوه خواری و بی عدالتی بنیان کنکور رو با خاک یکسان می‌کنه ! توی این مملکت فقط یه چیز عادلانه بود اونم کنکور بود که بچه پایینا میتونستن باهاش زندگیشان رو بسازن !

خاک تو اون سرتون با این تغییرات مثلا آرامش بخش !

زهرا
زهرا
5 ماه قبل

سلام
برای مدارس تیزهوشان که نوبت اول خییییییییییلی سخت میگیرند تکلیف چیه منظور از معدل سه سال معدل امتحانا خرداده یا شامل معدل دی هم میشه؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  زهرا
4 ماه قبل

سلام. معدل امتحانات نهایی ملاک هست

محسن
محسن
5 ماه قبل

اره داش این به کنار پس نظام قدیم های که همه معدل پاین دارن چی حق اونها هم ضایع میشه زندگیشون تباه میشه

مهدی کماری
مهدی کماری
5 ماه قبل

خیلی هم عالی دروس فقط سهمیه دروس عمومی چرا باید از اختصاصی ها بیشتر باشه🤔

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  مهدی کماری
4 ماه قبل

سلام. سوال خوبیست که مسئولین باید جواب بدهند 🙂

S
S
4 ماه قبل

سلام..این تاثیر معدل برای همه پایه هاست یا فقط معدل نهایی دوازدهم؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  S
4 ماه قبل

سلام. فعلا دوازدهم . اما قراره دهم و یازدهم هم برای سال های بعدی باشه

گل
گل
4 ماه قبل

چه خبرتونه بابا مگه کم داشتیم از رستگار رحمانی ها که با معدل 13 تو کارنامش الان متخصص مغز و اعصابه چرا باید معدل من تعیین کنه که چی قبول شم شاید من تو اون 3 سال بخاطر مشکلات روحی نتونستم خوب بخونم. جمع کنین تورو خدا. تو دنسا هم همچین چیزی رو کسی قبول نداره. تو کشورای دیگه هر کی دنبال علایقش میره و وارد دانشگاههای مختلف میشه چون میدونه برای رشتش کار هست. حالا شما اومدین ادای اونارو در آرین؟ بگین ماهم داریم کنکور رو حذف میکنیم. متاسفانه اشتباه به عرضتون رسوندن. اینجا پارتی بازی امون مرمو بریده بزارین مردم زندگی که نمیکنن حداقل زنده بمونن

کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
4 ماه قبل

واقعا مسخره ترین قانون هست
الان من که ۱۴۰۲ کنکور دارم فقط معدل دوازدهم ملاک هست دیگه؟
سوال بعدی این هست که امکان لغو این قانون مسخره وجودداره یا نه و کی خبر اصلی شو سازمان سنجش میگه مردیم بخدا از استرس این همه سال تعقییر نکرد سال ما تعقییر کرد اونم بدون هماهنگی خودشون تصمیم میگیرن انکار نه انگار ما دانش اموزیم و ما باید درس بخونیم و امتحان بدیم

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
4 ماه قبل

بله فقط دوازدهم. ممکنه قانون عوض بشه ولی کلا طوری نمیشه که به ضرر شما بشه چون سیستم فعلی و وجود افرادی پشت کنکور اجازه تغییرات ناگهانی رو نمیده. استرس نداشته باشید

۱۴۰۲
۱۴۰۲
پاسخ به  کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
3 ماه قبل

سلام من سال 1402 کنکور دارم آیا فقط معدل دوازدهم ملاکه؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  ۱۴۰۲
3 ماه قبل

سلام. بله

•Kim•Shadi
•Kim•Shadi
4 ماه قبل

باید معدلمون چند باشه که این ۶۰ درصد رو شامل بشیم؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  •Kim•Shadi
4 ماه قبل

معمولا بالاتر از 19 یا حتی 19.5 . به علت رقابت تنگاتنگ در امتحانات

سارا
سارا
4 ماه قبل

سلام، فرضا معدل دوازدهمو ترمیم کردیم و کنکور ۱۴۰۲ رشته‌ای‌که می‌خواستیم نشد، برای ۴۰۳ به بعد معدل دهم و یازدهمم تاثیر داره؟ ینی دوباره میشه ترمیم معدل شرکت کرد؟ تورو خدا جواب من پشت کنکوری بدبختو بدین😿

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  سارا
4 ماه قبل

سلام. دقیقا مشخص نیست. اولا یکبار فقط میشه ترمیم معدل یک درس رو شرکت کرد. ثانیاً اگر دهم و یازدهم رو هم در سال های بعدی بخواهند تاثیر بدهند پس الزاماً باید تاثیر آنها مثبت باشد تا برای پشت کنکوری ها مشکلی پیش نیاید. در غیر اینصورت باید امکان شرکت در امتحانات ترمیم معدل برای آنها فراهم شود که کمی پیچیده می شود. مجموعا نگران نباشید. احتمالا حالت اول صحیح باشد!

اخر خط
اخر خط
4 ماه قبل

اقا ما به کنکور سخت راضیم ….دانش اموز باید پخت باش ، خدا میدون از معلم سوال می پرسیم می مونن توش ،
عا شاید یه معلم سطح سوالاتش سخت باش ، و یکی دیگ اسون ،، اونی ک امتحان اسون داده بیست شده با اونی ک امتحان سخت داده برابر بنظرتون … برابر ، د یکم فک کنید .
اون دکتری ک در اینده با نمره مفت میش دکتر ، بنظرتون اون حقوقش حروم نیست ؟؟ چطور حق مردم از گلوتون پایین میره .

اخر خط لرستان
اخر خط لرستان
4 ماه قبل

فک کنم هرچی نوشتم ارسال نشد پس از اول مینویسم
خاهشا نگید برای راحتی دانش اموزاس بقیه کشورا هی کنکور ندارن ،مردم ک گاو نیستن ، بگید اقا خاستیم کس و کار دارا اونایی ک خانوادشون مقام بالان برن سر کار ، بگید یه بچ فراش یه بچ کار گر یه بچ کشاورزو چ به کنکور دکترا .

این قانون زمانی باید اجرایی ش ک اولا ، نظام اموزشی قوی داشت باشد ، ما هی از معلمامون سوال می پرسیم می مونن توش ، ریاضی کل مدرس 1،2،3 و بلعکس بردن معلممون خودش میف میکن ، رفتیم اداره اعتراض میگ معذرت میخوام غلط میکنن اومدن اعتراض میگن من درس ندادم ، :-\ خو لامصب همه انقد گرفتن لابد بلد نیستی درس بدی ، بعد یه نفر ک توی شهر بزرگ از بهترین معلما استفاده میکن یعنی بیست نیاد باید به عقلش شک کنید . اصلا اکثر معلما حال درس دادن ندارن ، میان سر کلاس انقد حرف زشت بهمون میزنن ، بازم صد رحمت به اینا ، بعضیا هی سر کلاس نمیان ، ما هیچ وقت نباید کنکورو برداریم تا دانش لموز پخته باش ،حداقل کاری ک می تونیم بکنیم با خر خونی خودمونو به بقیه دانش اموزا با بهترین اموزشا برسونیم . ک به لطف معدلی شدن ازمون گرفت شده این حق
دوما باید نظام امتحاناتی قوییم داشت باشد ، ما همین امتحانات ترم معلم فزیکمون داشت بجای یکی از دانش اموزامی نوشت چرا چون فامیل مدیره ، اون عقبیا اصلا برگ هاشونو جابجا کردن ، بعد اینا همه بیست گرفتن منی ک اهل حروم نیستم و نمره خودمو گرفتم باید هیفده شم ، رسما دارید میگید هرکی کس و کاری داشت باش ، باید کنکورم قبول ش مگ میش
اقا ما به کنکور سخت راضییییمم به مولا راضییمم تا به ناحقی اشکار
همه چیز گرون مردم بزور زندگی میکنن ، اکثر دانش اموزا امیدشون فقط کنکور حد اقل تو این یکی ناحقی نکنید

اخر خط لرستان
اخر خط لرستان
4 ماه قبل

ای کاش اول سطح اموزشی ،مشکلات اموزشی ، مشکلات گرونی کتاب ها و سیدی های اموزشی رو ، یا حداقل امتحانات عادلانه رو فراهم میکردن
مثلا بعضی معلما امتحاات سختی طراحی میکنن بعضیام امتحانات اسون ،اصلا بعضیا سوالات رو میدن به دانش اموزا ، اینا رو ک نباید باهم مقایسه کرده:-\
بعدش میگفتن اقا کنکور معدلیه تا مام بگیم اقا دمشون گرم واقعا تلاش کردن

شاید یه نفر نتونست یک سال تلاش کن تا اخر عمر ک نباید حسرت اون یه سال و بخوره ، یعنی طرف هیچ فرصتی برای جبران نداره

محدثه
محدثه
2 ماه قبل

سلام ببخشید این طرح برای رشته های پزشکی و دندان و …. اجرایی نمیشه

الهه
الهه
1 ماه قبل

سلام من سال۹۹ دیپلم گرفتم میتونم تو ترمیم معدل شرکت کنم ؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  الهه
1 ماه قبل

سلام. بله

تینا
تینا
1 ماه قبل

سلام گفته شده به دانشگاهها حدود و اختیارات میدن برای پذیرش دانشجو . کدوم معدل مد نظرشونه ؟ (معدل ترمیمی ، معدل کل ۳ سال ، معدل کتبی نهایی)
من نظام قدیم هستم و معدل کتبی نهایی سال سوم ۱۶
و معدل کل سه سال ۱۸ و معدل پیش دانشگاهیم زیر ۱۰ شده . بنظر شما اگه من برای ترمیم معدل شرکت کنم معدل ترمیم رو دانشگاهها برای پذیرش ملاک قرار میدن؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  تینا
1 ماه قبل

سلام. اصلا مشخص نیست . مطمئن هم نیستم که اجرا بشود. اگر بشود معدل نهایی و ترمیم شده ملاک هست

نازگل
نازگل
23 روز قبل

وقت بخیر
الان یعنی تاثیر ۶۰درصدی فقط مال عمومیاس؟و مال معدل نیست؟
ینی میگن ۶۰‌درصد عمومی بعد دانشگاه ها هم معدل‌رو ملاک قرار میدن…
ینی معدل کل نهایی ۶۰ درصد تاثیر نداره..؟و فقط معدل عمومی ۶۰ درصد… درسته؟

مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  نازگل
16 روز قبل

سلام. برای کنکور 1402 برای ده درس نهایی 40 درصد موثر است.

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور
بهترین محصولات دورخیز
خرید کتاب کنکور