تاثیر معدل در کنکور 1402
قوانین کنکورمشاوره و برنامه ریزی

تاثیر معدل در کنکور 1402 | طبق خبر 17 خرداد 1401

تاثیر معدل در کنکور 1402 از مسائل مهمی است که توجه داوطلبان کنکور را به خود اختصاص داده است  و داوطلبان در پی آن هستند که بدانند این تاثیر معدل در کنکور 1402 به صورت قطعی یا مثبت اعمال می شود. ما در این مقاله به بررسی تاثیر معدل در کنکور 1402 می پردازیم . این مقاله بر اساس خبر 17 خرداد 1401 به روزرسانی شده است.

تغییرات کنکور 1402 و کنکورهای بعد از اون چیاست؟ توی این ویدئو به همه سوالاتتون جواب داده شده!!

تاثیر معدل در کنکور 1402 (طبق خبر 26 تیر 1401)

با انتشار اطلاعیه شماره 2 آزمون سراسری سال 1402 بالاخره تکلیف تغییرات کنکور برای سال 1402 و بعد از آن مشخص شد. طبق این اطلاعیه، مصوبات جلسه 17 خرداد شورای عالی انقلاب فرهنگی که در پایین به آن اشاره کرده‌ایم، لازم‌الاجرا است.

 

تاثیر معدل در کنکور 1402 (طبق خبر 17 خرداد 1401)

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، عبدالرسول پورعباس سه شنبه شب در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: تاثیر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ به این صورت است:

  • ۴۰ درصد سابقه تحصیلیِ سال دوازدهم بر مبنای ۱۰ درسی است که آزمون آن به شکل استاندارد کشوری برگزار می‌شود و ضرایب خاص خود را دارد.
  • ۶۰ درصد بر مبنای آزمون سراسری

وی افزود: کنکور مقوله‌ای است که از سال ۸۴ بحث قانون به آن ورود کرد و اولین قانون با عنوان حذف کنکور مطرح شد؛ سپس قانون سال ۹۵ و اکنون این قانون تصویب شد. هر سه قانون متکی بر توانایی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری امتحانات سراسری استاندارد است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سال آینده تحولاتی اساسی را شروع می‌کنیم؛ همچنین دروس عمومی در کنکور سال آینده حذف و به سوابق تحصیلی منتقل می‌شود که از سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد.

معاون وزیر علوم درباره آزمون سوال‌های اختصاصی خاطرنشان کرد: آزمون اختصاصی برای دروس اختصاصی پنج گروه آزمایشی ۲ بار در سال برگزار می‌شود و نتیجه آن برای ۲ سال معتبر است.

 

تاثیر معدل در کنکور 1402 (طبق اخبار 3 ، 5 و 9 بهمن 1400)

مطابق آخرین اخبار در مورد کنکور 1402 ، طرح تاثیر 60% امتحانات در کنکور 1402 که در 1 تیرماه 1400 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود، لغو شده است.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم؛ در جلسه روز سه‌شنبه 5 بهمن 1400 شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأثیر قطعی معدل پایه دوازدهم در کنکور 1402، تأثیر قطعی معدل پایه یازدهم در کنکور 1403 و تأثیر قطعی معدل پایه دهم در کنکور 1404 مصوب شد. مجموعاً 60 درصد معدل دوره دوم دبیرستان برای دروس عمومی و تخصصی در کنکور نقش دارد و نحوه محاسبه سهم سه سال متوسطه دوم مبتنی بر آیین‌نامه اجرایی خواهد بود که به تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو خواهد رسید.

و طبق آخرین گفته های رییس سازمان سنجش در تاریخ 9 بهمن 1400 تاثیر معدل در کنکور 1401 از 30 درصد مثبت به 40 درصد و به صورت مثبت اعمال خواهد شد.  همچنین سه تغییر دیگر هم برای کنکور 1401 در نظر گرفته شده است: افزایش تعداد دفترچه‌ها و تغییر در تعداد سوالات این تغییرات است که در کنکور 1402 هم ادامه می‌یابند.

 

در ادامه اخبار گذشته در مورد تاثیر معدل در کنکور 1402 را می‌خوانید.

 

تغییرات تاثیر سوابق تحصیلی در سال های اخیر

در سال 1386 قانون حذف کنکور سراسری تصویب شد اما تاکنون این قانون اجرایی نشده است. طرح دیگری که برای روند حذف کنکور اجرا شده است، پذیرش براساس سوابق تحصیلی است که شامل 85 درصد رشته‌ها می باشد اما مسئله پیش رو این است که در رشته‌های پرمتقاضی با رقابت بالا نمی‌توان براساس سوابق تحصیلی پذیرش کرد و نیازمند آزمونی مانند کنکور است.

در سال 1394 تاثیر معدل را به صورت قطعی اعلام کردند؛ یعنی تاثیر مثبت برای معدل بالاها و تاثیر منفی برای معدل پایین‌ها اما از سال بعد این تاثیر معدل به صورت مثبت درآمد و در کنکور 1401 هم تاثیر معدل بر کنکور همچنان مثبت است.

تاثیر معدل در کنکور 1402

 

طرح 60 درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی

یکی دیگر از طرح‌ها و تغییراتی که برای کنکور 1402 درباره آن صحبت می شود، طرح 60 درصد تاثیر قطعی معدل در کنکور است.  طرح تاثیر 60 درصدی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این طرح به این صورت است که برای پذیرش در دانشگاه ضریب کنکور 40 درصد و ضریب امتحانات پایه 11 و 12 به 60 درصد برسد.

تاثیر معدل

و همچنین  درس‌های عمومی از کنکور حذف شوند که در صورت اجرایی شدن باید درس‌های عمومی کاملا کیفی و تشریحی در پایه 11 و 12 مورد سنجش قرار گیرند. طرح تاثیر 60 درصدی معدل بر کنکور به صورت تاثیر مثبت برای معدل بالاها و تاثیر منفی برای معدل پایین‌ها محسوب می شود. با توجه به این طرح اهمیت امتحانات نهایی چندین برابر می شود. در ادامه به آخرین اخبار مورخ یکم تیرماه 1400 می‌پردازیم.

مقاله مهم !چطور در امتحانات نهایی و تشریحی نمره 20 بگیریم؟

 

تاثیر معدل در کنکور 1402 طبق اخبار 1 تیرماه 1400

به گزارش ایرنا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دستور جلسه یکم تیرماه 1400 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دستور این جلسه ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی بود و تصمیمات مهمی در این جلسه اتخاذ شد.

عاملی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۴۸ کنکور در ایران شروع شده خاطر نشان کرد: تصمیمات این جلسه مهمترین تصمیمات 52 سال گذشته در زمینه کنکور به حساب می‌آید. این جلسه 5 مصوبه داشته است که 3 مورد از آن به تاثیر معدل در کنکور 1402 اشاره دارد.

 

مصوبه 1: تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی و 40 درصدی کنکور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مصوبه اول مبنی بر این بود که در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۴۰ درصد خواهد بود.

 

مصوبه 2: کنکور فقط برای دروس تخصصی برگزار می شود

تصمیم دوم این بود که کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود. در اصل از این به بعد امتحان دروس عمومی به صورت نهایی برگزار می‌شود و تاثیر معدل در کنکور فقط منحصر به همین درس‌ها می‌شود.

مورد درس‌ها تاثیر در پذیرش دانشگاه
امتحانات نهایی دروس عمومی 60%
کنکور سراسری دروس تخصصی 40%

 

مصوبه 5: دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو حدود و شرایط تعیین کنند

عاملی اظهار کرد: مصوبه پنجم درباره پذیرش بود که دانشگاه‌های کشور می توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.

برای اطلاع از بقیه مصوبات کنکور 1402 (مورد 3 و 4) مثل برگزاری 2 کنکور در سال مقاله زیر را بخوانید.

مقاله مهم !نحوه برگزاری کنکور 1402 | بروزرسانی 24 مرداد 1401

 

موانع اجرایی اعمال تاثیر معدل بالا در کنکور

تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت می تواند افزایش یافته و هیچ مشکلی هم برای داوطلبان به وجود نمی‌آورد و نقش کمک کننده برای معدل بالا ها محسوب می شود. اما چیزی که می‌تواند برای داوطلبان چالش برانگیز باشد، اعمال تاثیر معدل در کنکور به صورت قطعی یا مستقیم است.

این تاثیر قطعی با هر درصدی که صورت گیرد، نیازمند برگزاری امتحانات نهایی استاندارد و امن و قابل اعتماد است. بدون در نظر گرفتن کیفیت آزمون‌های نهایی و سطح آموزش در مناطق مختلف کشور، اجرای این طرح امکان پذیر نیست. منظور از استاندارد بودن امتحانات نهایی بالا بودن درجه تفکیک‌کنندگی امتحان است و همچنین سطح دشواری سوالات امتحان باید بیشتر شود. از نظر دورخیز اجرایی شدن مصوبه 5 بهمن 1400 با تاثیر قطعی معدل کمی دشوار و شاید فعلا غیرممکن باشد.

 

جمع بندی و خلاصه

برای  کنکور 1401 تاثیر معدل 40% و به صورت مثبت بود. طبق آخرین تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی تاثیر معدل از سال 1402 به 40% به صورت قطعی تغییر پیدا می‌کند. در سال 1402 فقط سال دوازدهم تاثیر داده می‌شود. در سال 1403 هم فقط دوازدهم و در سال 1404 پایه یازدهم و دوازدهم و نهایتا در سال 1405 هر سه پایه نهایی برگزار می‌شود. با توجه به تغییرات پی در پی تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسئولین و تصمیم گیری چند سویه از طرف شورای انقلاب فرهنگی، مجلس و شورای سنجش و پذیرش دانشجو احتمال هرگونه تغییری در این مصوبات در آینده وجود دارد.

خلاصه این مقاله آن است که تاثیر معدل در کنکور سال‌های آینده به شرح زیر است:

  • تأثیر قطعی معدل (عمومی و اختصاصی) پایه دوازدهم در کنکور 1402 و 1403 به میزان 40 درصد
  • تأثیر قطعی معدل (عمومی و اختصاصی) پایه یازدهم و دوازدهم در کنکور 1404 به میزان 60درصد
  • تأثیر قطعی معدل (عمومی و اختصاصی) پایه دهم در کنکور 1405 به میزان 60 درصد

این مقاله با اخبار جدید به روز می شود.

برای اطلاع بیشتر از نحوه برگزاری کنکور 1402 مقالات زیر را بخوایند.

مقاله مهم !نحوه برگزاری کنکور 1402 | بروزرسانی 24 مرداد 1401
مقاله مهم !ترمیم معدل برای کنکور 1402: شرایط، هزینه و قوانین
برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
68 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرمان
آرمان
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من رشته انسانی هستم
کدام معدل برای کنکوردرنظرگرفته میشود؟
واگه معدل مثلا۱۰یا۱۲باشد
اماتوکنکوررتبه خوبی داشته باشیم
میشودمعلمی قبول شیم؟؟؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  آرمان
9 ماه قبل

سلام. برای کنکور 1402 نمرات امتحان نهایی دوازدهم تاثیر قطعی دارد.
با توجه به اینکه سال آینده اولین سالی هست که تاثیر 40 درصد قطعی اجرا می‌شود، نمی‌توان در مورد نتیجه با قطعیت نظر کرد.

آرمان
آرمان
پاسخ به  مشاور دورخیز
9 ماه قبل

ممنونم که جواب دادین
من برای امتحان دی ماه میگم
گفتن کنکور دی ماه کاری به معدل نداره
درسته؟؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  آرمان
9 ماه قبل

خیر. همچین موضوعی گفته نشده. باید منظر جزییات بیشتری از نحوه برگزاری کنکور 1402 باشیم.

KNH
KNH
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر
برای کسایی که دیپلم فنی میگیرن و امسال میخوان کنکور ریاضی بدن باید در ترمیم معدل شرکت کنن؟

آخرین ویرایش 9 ماه قبل توسط KNH
مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  KNH
9 ماه قبل

سلام. خیر نیاز نیست. چون کسانی که دیپلم فنی دارند برای شرکت در کنکور رشته های نطری مشمول تاثیر سوابق تحصیلی نمی‌شوند و فقط نتیجه کنکور معیار هست.

محمد
محمد
9 ماه قبل

سلام دوستان لطفا اگر پاسخ سوالم رو میدونید کمک کنید خیلی ممنون…

من دیپلم تجربی نظام جدید دارم و میخوام در کنکور ریاضی دی و تیر ماه شرکت کنم.

حالا سوال بنده اینه که دروس تخصصی من که تجربی هست با دروس تخصصی ریاضی فرق میکنه، تاثیر این نمرات در کنکور ریاضی به چه صورت اعمال میشه؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  محمد
9 ماه قبل

سلام. با توجه به قوانین فعلی برای شما فقط نمره امتحان نهایی دروس مشترک در نظر گرفته می‌شود. باید منتظر بخش‌نامه های جدید بود.

امیر
امیر
10 ماه قبل

الان واقعا این مصوبه ها تصویب شده یا نه؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  امیر
9 ماه قبل

سلام. بله؛ مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

امیررضا
امیررضا
11 ماه قبل

ببخشید من اگر امسال برای ترمیم معدل نهایی اقدام کنم و سال بعد دوباره کنکور بدم برای اونم باید دوباره توی ترمیم معدل شرکت کنم ؟ امسال دوازدهمم و کنکور دارم ولی میخوام سعی و تلاشمو برای سال بعد بذارم

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  امیررضا
9 ماه قبل

سلام. یک بار ترمیم معدل کافی است.

Nima
Nima
11 ماه قبل

سلام من رشته ام ریاضی بوده و ارشد مهندسی دارم. میخوام در رشته تجربی دوباره کنکور بدم و سال ۸۹ دیپلم گرفتم معدل کتبی سال سوم ۱۴/۵۷
و مدل سال چهارم ۱۲/۳۴ بوده است و منطقه یک هستم.
سوال اولم اینه که اگر در ترمیم معدل شرکت کنم و معدلم رو ترمیم کنم فقط برای کنکور ۱۴۰۲ محاسبه میشه ؟ یا اینکه برای سال های بعد هم میتونم استفاده کنم؟
سال دوم اینکه اگه ترمیم معدل انجام ندم چقدر امکان داره که بتونم رشته داروسازی قبول شم و اصلا شدنی هست که براش یک سال عمرمو بزارم یا نه؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  Nima
9 ماه قبل

سلام. برای سال‌های بعد هم محاسبه می‌شود.
با توجه به اینکه در کنکور 1402 برای اولین تاثیر 40 درصدی قطعی اجرا می‌شود، نمی‌توان در مورد نتیجه و قبولی‌ها نظر قطعی داد.

نازگل
نازگل
11 ماه قبل

وقت بخیر
الان یعنی تاثیر ۶۰درصدی فقط مال عمومیاس؟و مال معدل نیست؟
ینی میگن ۶۰‌درصد عمومی بعد دانشگاه ها هم معدل‌رو ملاک قرار میدن…
ینی معدل کل نهایی ۶۰ درصد تاثیر نداره..؟و فقط معدل عمومی ۶۰ درصد… درسته؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  نازگل
11 ماه قبل

سلام. برای کنکور 1402 برای ده درس نهایی 40 درصد موثر است.

Haj
Haj
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
10 ماه قبل

ببخشید من دوازدهم هستم الان برای 1402 فقط امتحانای نهایی یا مستمر ها هم تاثیر گذاره؟
چون من از یکی از بچه ها پرسیدم گفت نمراتی که معلما میدم دیگه تاثیر زیادی نداره
میخواستم ببینم درست میگفت یا نه

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  Haj
10 ماه قبل

سلام. فقط امتحانات نهایی

مرضیه
مرضیه
1 سال قبل

سلام من مدرسه بزرگسالان دارم درس میخونم . امکانش هست قبل اینکه یازدهم رو تموم کنم دروس تخصصی پایه دوازدهم رو پاس کنم و توو کنکور شرکت کنم؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  مرضیه
9 ماه قبل

سلام. خیر

تینا
تینا
1 سال قبل

سلام گفته شده به دانشگاهها حدود و اختیارات میدن برای پذیرش دانشجو . کدوم معدل مد نظرشونه ؟ (معدل ترمیمی ، معدل کل ۳ سال ، معدل کتبی نهایی)
من نظام قدیم هستم و معدل کتبی نهایی سال سوم ۱۶
و معدل کل سه سال ۱۸ و معدل پیش دانشگاهیم زیر ۱۰ شده . بنظر شما اگه من برای ترمیم معدل شرکت کنم معدل ترمیم رو دانشگاهها برای پذیرش ملاک قرار میدن؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  تینا
1 سال قبل

سلام. اصلا مشخص نیست . مطمئن هم نیستم که اجرا بشود. اگر بشود معدل نهایی و ترمیم شده ملاک هست

الهه
الهه
1 سال قبل

سلام من سال۹۹ دیپلم گرفتم میتونم تو ترمیم معدل شرکت کنم ؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  الهه
1 سال قبل

سلام. بله

از زندگی خسته
از زندگی خسته
1 سال قبل

سلام یعنی چی لغو شد؟ یعنی 1402 60 درصد معدل قطعی رو نداریم؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  از زندگی خسته
9 ماه قبل

سلام. طبق آخرین مصوبات در کنکور 1402 تاثیر قطعی 40 درصد نمرات امتحانات نهایی دوازدهم را خواهیم داشت.

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  از زندگی خسته
9 ماه قبل

سلام. طبق آخرین مصوبات در کنکور 1402 نمرات امتحانات نهایی دوازدهم 40 درصد تاثیر قطعی خواهند داشت.

محسن
محسن
1 سال قبل

محسن
یادم یک وقتی وزیر بهداشت دولت سابق گفت که بجه روستایی باید به کار دامداری مشغول باشه چه نیازی هست که به تهران بیاید و پزشکی بخواند این همان سیاست هست که دیدند بجه های مناطق محروم در کنکور موفق بودن و با این سایت از چرخه حذف نمودند

محدثه
محدثه
1 سال قبل

سلام ببخشید این طرح برای رشته های پزشکی و دندان و …. اجرایی نمیشه

اخر خط لرستان
اخر خط لرستان
1 سال قبل

ای کاش اول سطح اموزشی ،مشکلات اموزشی ، مشکلات گرونی کتاب ها و سیدی های اموزشی رو ، یا حداقل امتحانات عادلانه رو فراهم میکردن
مثلا بعضی معلما امتحاات سختی طراحی میکنن بعضیام امتحانات اسون ،اصلا بعضیا سوالات رو میدن به دانش اموزا ، اینا رو ک نباید باهم مقایسه کرده:-\
بعدش میگفتن اقا کنکور معدلیه تا مام بگیم اقا دمشون گرم واقعا تلاش کردن

شاید یه نفر نتونست یک سال تلاش کن تا اخر عمر ک نباید حسرت اون یه سال و بخوره ، یعنی طرف هیچ فرصتی برای جبران نداره

اخر خط لرستان
اخر خط لرستان
1 سال قبل

فک کنم هرچی نوشتم ارسال نشد پس از اول مینویسم
خاهشا نگید برای راحتی دانش اموزاس بقیه کشورا هی کنکور ندارن ،مردم ک گاو نیستن ، بگید اقا خاستیم کس و کار دارا اونایی ک خانوادشون مقام بالان برن سر کار ، بگید یه بچ فراش یه بچ کار گر یه بچ کشاورزو چ به کنکور دکترا .

این قانون زمانی باید اجرایی ش ک اولا ، نظام اموزشی قوی داشت باشد ، ما هی از معلمامون سوال می پرسیم می مونن توش ، ریاضی کل مدرس 1،2،3 و بلعکس بردن معلممون خودش میف میکن ، رفتیم اداره اعتراض میگ معذرت میخوام غلط میکنن اومدن اعتراض میگن من درس ندادم ، :-\ خو لامصب همه انقد گرفتن لابد بلد نیستی درس بدی ، بعد یه نفر ک توی شهر بزرگ از بهترین معلما استفاده میکن یعنی بیست نیاد باید به عقلش شک کنید . اصلا اکثر معلما حال درس دادن ندارن ، میان سر کلاس انقد حرف زشت بهمون میزنن ، بازم صد رحمت به اینا ، بعضیا هی سر کلاس نمیان ، ما هیچ وقت نباید کنکورو برداریم تا دانش لموز پخته باش ،حداقل کاری ک می تونیم بکنیم با خر خونی خودمونو به بقیه دانش اموزا با بهترین اموزشا برسونیم . ک به لطف معدلی شدن ازمون گرفت شده این حق
دوما باید نظام امتحاناتی قوییم داشت باشد ، ما همین امتحانات ترم معلم فزیکمون داشت بجای یکی از دانش اموزامی نوشت چرا چون فامیل مدیره ، اون عقبیا اصلا برگ هاشونو جابجا کردن ، بعد اینا همه بیست گرفتن منی ک اهل حروم نیستم و نمره خودمو گرفتم باید هیفده شم ، رسما دارید میگید هرکی کس و کاری داشت باش ، باید کنکورم قبول ش مگ میش
اقا ما به کنکور سخت راضییییمم به مولا راضییمم تا به ناحقی اشکار
همه چیز گرون مردم بزور زندگی میکنن ، اکثر دانش اموزا امیدشون فقط کنکور حد اقل تو این یکی ناحقی نکنید

اخر خط
اخر خط
1 سال قبل

اقا ما به کنکور سخت راضیم ….دانش اموز باید پخت باش ، خدا میدون از معلم سوال می پرسیم می مونن توش ،
عا شاید یه معلم سطح سوالاتش سخت باش ، و یکی دیگ اسون ،، اونی ک امتحان اسون داده بیست شده با اونی ک امتحان سخت داده برابر بنظرتون … برابر ، د یکم فک کنید .
اون دکتری ک در اینده با نمره مفت میش دکتر ، بنظرتون اون حقوقش حروم نیست ؟؟ چطور حق مردم از گلوتون پایین میره .

سارا
سارا
1 سال قبل

سلام، فرضا معدل دوازدهمو ترمیم کردیم و کنکور ۱۴۰۲ رشته‌ای‌که می‌خواستیم نشد، برای ۴۰۳ به بعد معدل دهم و یازدهمم تاثیر داره؟ ینی دوباره میشه ترمیم معدل شرکت کرد؟ تورو خدا جواب من پشت کنکوری بدبختو بدین😿

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام. دقیقا مشخص نیست. اولا یکبار فقط میشه ترمیم معدل یک درس رو شرکت کرد. ثانیاً اگر دهم و یازدهم رو هم در سال های بعدی بخواهند تاثیر بدهند پس الزاماً باید تاثیر آنها مثبت باشد تا برای پشت کنکوری ها مشکلی پیش نیاید. در غیر اینصورت باید امکان شرکت در امتحانات ترمیم معدل برای آنها فراهم شود که کمی پیچیده می شود. مجموعا نگران نباشید. احتمالا حالت اول صحیح باشد!

•Kim•Shadi
•Kim•Shadi
1 سال قبل

باید معدلمون چند باشه که این ۶۰ درصد رو شامل بشیم؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  •Kim•Shadi
1 سال قبل

معمولا بالاتر از 19 یا حتی 19.5 . به علت رقابت تنگاتنگ در امتحانات

کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
1 سال قبل

واقعا مسخره ترین قانون هست
الان من که ۱۴۰۲ کنکور دارم فقط معدل دوازدهم ملاک هست دیگه؟
سوال بعدی این هست که امکان لغو این قانون مسخره وجودداره یا نه و کی خبر اصلی شو سازمان سنجش میگه مردیم بخدا از استرس این همه سال تعقییر نکرد سال ما تعقییر کرد اونم بدون هماهنگی خودشون تصمیم میگیرن انکار نه انگار ما دانش اموزیم و ما باید درس بخونیم و امتحان بدیم

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
1 سال قبل

بله فقط دوازدهم. ممکنه قانون عوض بشه ولی کلا طوری نمیشه که به ضرر شما بشه چون سیستم فعلی و وجود افرادی پشت کنکور اجازه تغییرات ناگهانی رو نمیده. استرس نداشته باشید

۱۴۰۲
۱۴۰۲
پاسخ به  کنکوری ۱۴۰۲ بدبخت
1 سال قبل

سلام من سال 1402 کنکور دارم آیا فقط معدل دوازدهم ملاکه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  ۱۴۰۲
1 سال قبل

سلام. بله

گل
گل
1 سال قبل

چه خبرتونه بابا مگه کم داشتیم از رستگار رحمانی ها که با معدل 13 تو کارنامش الان متخصص مغز و اعصابه چرا باید معدل من تعیین کنه که چی قبول شم شاید من تو اون 3 سال بخاطر مشکلات روحی نتونستم خوب بخونم. جمع کنین تورو خدا. تو دنسا هم همچین چیزی رو کسی قبول نداره. تو کشورای دیگه هر کی دنبال علایقش میره و وارد دانشگاههای مختلف میشه چون میدونه برای رشتش کار هست. حالا شما اومدین ادای اونارو در آرین؟ بگین ماهم داریم کنکور رو حذف میکنیم. متاسفانه اشتباه به عرضتون رسوندن. اینجا پارتی بازی امون مرمو بریده بزارین مردم زندگی که نمیکنن حداقل زنده بمونن

S
S
1 سال قبل

سلام..این تاثیر معدل برای همه پایه هاست یا فقط معدل نهایی دوازدهم؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  S
1 سال قبل

سلام. فعلا دوازدهم . اما قراره دهم و یازدهم هم برای سال های بعدی باشه

مهدی کماری
مهدی کماری
1 سال قبل

خیلی هم عالی دروس فقط سهمیه دروس عمومی چرا باید از اختصاصی ها بیشتر باشه🤔

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  مهدی کماری
1 سال قبل

سلام. سوال خوبیست که مسئولین باید جواب بدهند 🙂

محسن
محسن
1 سال قبل

اره داش این به کنار پس نظام قدیم های که همه معدل پاین دارن چی حق اونها هم ضایع میشه زندگیشون تباه میشه

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام
برای مدارس تیزهوشان که نوبت اول خییییییییییلی سخت میگیرند تکلیف چیه منظور از معدل سه سال معدل امتحانا خرداده یا شامل معدل دی هم میشه؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  زهرا
1 سال قبل

سلام. معدل امتحانات نهایی ملاک هست

کنکوری بدبخت ۱۴۰۲
کنکوری بدبخت ۱۴۰۲
1 سال قبل

اون ابلهی که این تغییر رو ایجاد کرده عین گاو خبر نداشته با تأثیر زیاد معدل و حذف عمومی ها رشوه خواری و بی عدالتی بنیان کنکور رو با خاک یکسان می‌کنه ! توی این مملکت فقط یه چیز عادلانه بود اونم کنکور بود که بچه پایینا میتونستن باهاش زندگیشان رو بسازن !

خاک تو اون سرتون با این تغییرات مثلا آرامش بخش !

دانش آموز مظلوم
دانش آموز مظلوم
1 سال قبل

سلام- وقتی قرار است چنین تغییرات بزرگی در ماراتن کنکور رخ دهد بایستی اقلا 3-4 سال قبل ببرای دانش آموزان و والدین اطلاع رسانی کامل انجام بگیره نه اینکه وقتی ما در میانه مطالعه برای کنکور 1402 هستیم با شنیدن این چنین اخبار شگرفی افسرده و ناراحت شیم…کلا حس میکنم هیچ انرژی برای اامه مطالعه ندارم خانواده ها همگی نگران این مسئله هستند…امیدوارم اقلا بمونه برای جند سال دیگه تا هم امتحانات نهایی استاندارسازی بشه هم سوابق به سامان برسه هم همه تغییرات به بهترین نحو اعمال شه اونوقت میشه اینطور کنکوری رو اجرایی کرد ولی نه الان و سال دیگه و 1402 واقعا نمیشه خیلی در حق دانش آموزا خصوصا پشت کنکوری ها ظلم میشه..

رضا
رضا
1 سال قبل

ای لعنت خداوند بر افراد بی خبر از خدا…
آخه یعنی چی دانشگاه شرط معدل تعیین کنه اینو دیگه از کجا درآوردن؟ آخه برای چی تاصیر مثبت میزارین؟ اینمه تقلب میشه تو امتحانات نهایی خصوصا شهرهای کوچک و دهستان ها …. از خدا بترسید ای مسئولان…آخه کیفیت آموزشی برابره که سوالات هاهنگ برای همه کشور در نظر گرفته میشه؟ این کجاش عدالته؟ حالا این امتحان بود میدان اصلی کنکور بود که اونم دارین حق ما دانش آموزان مناطق محروم رو تضضع میکنید با این کارهای ناپخته! تاکید قوانین مجلس بر این بود تا همه پایه های دوم متوسطهه نهایی برگزار نشدند این قانون تاثیر مستقیم اعمال نشه حالا باز خبر میاد فلان شورا گفته نه همون نهایی دوازدهم سر جاشه و تاصیر قطعی میشه اونم چقدر؟ 60 درصد!! خدا وکیلی این دیگه خیلی ظلم بزرگیه! دست اندکاران اینطرح ناپخته و ناثواب کیا هستن ما خبر نداریم ولی واقعا دارن در حق اکثریت دانش آموزان به معنای واقعی کلمه ظلم میکنند! یک سری داوطلبان فلا سال به قبل اصلا چیزی به نام سابقه تحصیلی ندارند یه عده دو اسل سابقه دارن هم سوم نظام قدیم هم پیش دانشگاهی یک عده هم که فقط همون پایه دوازدهمشون سابقه تحصیلی محسوب میشه! این چه وضعیه؟ خنده دار نیس واقعا؟ من فقط میتونم بگم متاسفم به چنین سیستم سیاست گذاری و تصمیم گیری…شرم باد…از رئیس جمهور محترم آقای رئیسی تقاضا داریم شخصا به این موضوع مهم ورود کنند گرچه برخی خبرها حاکی از دستور شخص رئیس جمهور برای بازنگری در مفاد این مصوبات خصوصا تاثیر قطعی و حذف دروس عمومی است..ولی بنظر با برخی کارشکنی ها هنوز این نامه به نتیجه ای نرسیده.. امیدوارم در نهایت این مصوبه لفو بشه و روال همون تاصیر مثبت کنکور با دروس عمومی و تخصصی باشه تا این که بعد چند سال آموزش پروش بتونه سابقه تحصیلی همه داوطلبان رو سر و سامان بده بعدش حرف از قطعی شدن به میدان بیاد.. انشالله که تاثیر قطعی برای 1402 لغو بشه.
ممنونم از وبسایت دورخیز.

امیر
امیر
پاسخ به  رضا
1 سال قبل

فقط معدل دوازدهم در کنکور ۱۴۰۲ موثر است. لطفا ویرایش دهید

محمد
محمد
1 سال قبل

من دهم از الان معدلم رو کامل میگیریم تا به مشکلی برنخورم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

چرا چیزی نیست که بشه حرف مارو اونا بفهمن،فقس یه فکر خودشونن ،ماکه نمی‌گذاریم خدا ازتون نگذره

مهدیه
مهدیه
1 سال قبل

سلام
الان معدل ترم آخر یازدهم و دوازدهم لحاظ میشه واسه تاثیر معدل یا فقط دوازدهم؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  مهدیه
9 ماه قبل

سلام. در کنکور 1402 و 1403 فقط دوازدهم

کنکوری 1402
کنکوری 1402
1 سال قبل

درود و وقت بخیر خداقوت
از مطالب عالی‌تون تشکر می‌کنم
مصوبه پنجم در ارتباط با حدنصاب معدل منظور معدل کتبی دیپلم هست یا معدل کل دیپلم؟
اگر در طرح ترمیم معدل شرکت کنم در مصوبه پنجم تأثیر داره؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  کنکوری 1402
9 ماه قبل

سلام. منظور معدل کتبی است؛ یعنی فقط نمرات امتحانات نهایی.
بله تاثیر دارد.

محمد علی
محمد علی
1 سال قبل

سلام
خسته هم نباشید
ببخشید به نظر من طرح معدل ۶۰ درصدی اصلا خوب نیست به خاطر اینکه ما میدونیم الان بچه ها توی اوج نوجوانی هستند ممکنه در رابطه به این که این دوسال آخر میتونه براشون سرنوشت ساز باشه چیزی نفهمن و وقتی که به خودشون میان متوجه بشن که چقدر اشتباه کردند که درس بخونند در صورتی که دیگه پشیمونی هم سودی نداره و حتی اگه بخودشون هم بیان دیگه فایده ای نداره به خاطر اینکه امتحانات را دادن و معدلشون زیاد خوب نشده

خب حالا باید چی کار کرد ؟ دیگه شانس دوباره ای هم برای جبرانش نداره چون نمیتونه یه دفعه دیگه بره و امتحان نهابی بده با معدل خوب !!!
اما اگه کنکور باشه
شانس دوباره برای جبران هست
پس کنکور بهترررههههه خیلییییییی

بابک
بابک
1 سال قبل

البته این طرح دانش آموزانی که وضعیت مالی خوبی ندارن خونواده های بدی دارن یا شرایطی داشتن که نتونستن چند سال خوب درس بخونن رو درنظر نگرفته اون که پولدار هست و مدارس غیرانتفاعی میره و معلمهای خصوصی داره و هرچی میخواد والدینش براش مهیا کردن و معدل بیست گرفته با اون که وضعیت بدی توی زندگی داره یکی نیست اینجوری حقش خورده میشه این طرح در واقع پولدارها رو نورچشمی قرار دادن و فرصتهای پیشرفت رو از قشر ضعیف جامعه گرفتنه یعنی چون شما پولدار هستید معدلتون توی مدرسه های ویژه بالا بوده حق دارید دکتر و مهندس بشید ولی تو که فقری حق نداری دکتر و مهندس بشی و باید رشته های درپیت بری ، حق ضعفا رو عملا دارید میخورید

محمود
محمود
پاسخ به  بابک
1 سال قبل

صحیح هست

علی
علی
پاسخ به  بابک
1 سال قبل

اره داش این به کنار پس نظام قدیم های که همه معدل پاین دارن چی حق اونها هم ضایع میشه زندگیشون تباه میشه

راحیل
راحیل
پاسخ به  بابک
10 ماه قبل

اره واقعا خیلی بد شده ک منی ک پشت کنکورم و امسال خیر سرم میخواستم بشینم بخونم تکلیفمون چیه واقعا چرا حقمونو ضایع میکنین😞

هلن
هلن
1 سال قبل

به نظرم جالب نیست چون خیلیا میتونن با پارتی نمره خوب بیارن و بهترین دانشگاه های کشور و برن. 🤕

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  هلن
9 ماه قبل

سلام. نمرات امتحانات نهایی در نظر گرفته می‌شود که تا حد ممکن شرایط برای همه یکسان باشد.

سعید
سعید
1 سال قبل

در ارتباط با تغییرات اخیر آیا نمره دهم هم در معدل و سوابق تحصیلی و یا ورودی دانشگاه ها تاثیر داره ؟ امتحان دهم امثال به دلیل ویروس کرونا فک نکنم همگانی بوده باشه

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  سعید
9 ماه قبل

سلام. معدل امتحانات نهایی سال دهم از کنکور 1405 به بعد تاثیر خواهد داشت.