بهترین کتاب فارسی کنکور

درس فارسی در بین درس های عمومی کنکور ضریب بیشتری دارد. علاوه بر آن سوال های سخت تری از این درس مطرح می شود. پس برای این که به رتبه مورد نظر خود در کنکور برسید باید این درس را به خوبی مطالعه کنید.

بهترین کتاب فارسی کنکور می تواند این مسیر سخت را برای شما آسان کند. نکته مهمی که در تست های فارسی کنکور هست تنوع موضوعی است. هر مجموعه تست فارسی در آزمون ها شامل 5 مبحث اصلی است:

 1. قرابت معنایی
 2. آرایه های ادبی
 3. دستور زبان فارسی
 4. لغت و املا
 5. تاریخ ادبیات

همانطور که می بینید تنوع مباحث در فارسی زیاد است. پس برای کنکور باید در هر یک از این مباحث قوی شوید. به این ترتیب مطالعه کتاب درسی فارسی نمی تواند به تنهایی شما را به درصد خوبی برساند.

بهترین کتاب تست فارسی کنکور کتابی است که برای هرکدام از این مباحث آموزش کافی داشته باشد.در این مقاله به معرفی بهترین منبع فارسی کنکور می پردازیم. پس مطالب هر بخش را با دقت مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی:
مباحث ساده و مهم فارسی کنکور (شروع دیر هنگام)

سپس با توجه به سطح درسی خود بهترین کتاب تست فارسی کنکور را برای خود انتخاب کنید. با مطالعه اصولی این درس از کتاب آموزشی مناسب می توانید برای تست های کنکور کاملا آماده شوید.

 

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب فارسی کنکور

برای این که بتوانید بهترین کتاب فارسی کنکور را انتخاب کنید این نکات را به دقت بخوانید. کتاب شما باید تمام 5 مبحث فارسی که در قسمت قبل گفتیم را شامل شود.

تمامی مبحث های فارسی از قرابت معنایی تا تاریخ ادبیات مهم هستند. اما نحوه تسلط روی هر مبحث آن متفاوت است. برای این که بتوانید تست های قرابت معنایی و آرایه های ادبی را به خوبی بزنید به بانک تست قوی نیاز دارید.

اما برعکس برای تسلط بر مطالب دستور زبان فارسی باید درسنامه آموزشی کاملی داشته باشید. قسمت لغت و املا و تاریخ ادبیات هم مباحثی هستند که نیاز به جمع بندی دارند. یعنی مثلا معنی هایی که برای یک کلمه در درس های مختف هست همه اش یک جا جمع آوری شده  باشد. با رعایت نکات بالا می توانید با خیال راحت فارسی بخوانید.

بدون این که نگران باشید که قسمتی از مطالب جا انداخته شود. درضمن با هر سطح درسی که هستید می توانید بهترین کتاب فارسی کنکور که مناسب شما باشد را انتخاب کنید. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

در این قسمت نکات لازم قبل از انتخاب بهترین کتاب فارسی کنکور را می نویسیم تا با آن ها آشنا شوید و بهتر انتخاب کنید:

 1. سطحی از کتاب را انتخاب کنید که متناسب با سطح آموزشی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
 2. درسنامه های کتاب باید مباحث مهم را به طور کامل توضیح داده باشند.
 3. تست های کافی برای تسلط روی هر مبحث فارسی وجود داشته باشد.
 4. تست ها با سطح بندی مناسبی برای هر مبحث چیده شده باشند. (آسان تا سخت)
 5. تست ها به طور کامل در پاسخنامه تشریحی بررسی شده باشند.

حالا که این نکات را مطالعه کردید در ادامه بهترین منبع فارسی کنکور برای سطح های مختلف را معرفی می کنیم. پس ادامه مقاله را با دقت بیشتری بخوانید تا بتوانید کتاب مناسب را پیدا کنید.

 

 

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح قوی و متوسط

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح قوی و متوسط کتاب های موضوعی نشرالگو هستند. این کتاب ها به طور موضوعی هر مبحث را آموزش می دهند. این مجموعه کتاب های موضوعی نشرالگو 4 جلدی هستند. در هنگام خرید کتاب به اسم دقیق هرکدام از جلدها توجه کنید:

 1. قرابت معنایی نشر الگو
 2. آرایه های ادبی نشر الگو
 3. دستور زبان فارسی نشر الگو
 4. لغت و املا نشر الگو

در ادامه در مورد درسنامه این کتاب ها بیشتر توضیح می دهیم. برای خرید کتاب تست نشرالگو به صورت موضوعی حتما به سطح درسی خود توجه کنید.

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح قوی

 

 

تحلیل درسنامه کتاب های فارسی موضوعی نشرالگو

اول از قرابت معنایی شروع می کنیم. کتاب قرابت معنایی نشرالگو درسنامه خیلی کوتاهی دارد. در این درسنامه برای بیت های مهم کتاب درسی، بیت های مشابه و هم معنی آورده شده است.

به این ترتیب با مطالعه آن ها می توانید با نحوه برقراری قرابت معنایی بین آن ها آشنا شوید. کتاب آرایه های ادبی نشرالگو در قسمت درسنامه  در مورد آرایه های مختلف توضیح می دهد. گرچه این توضیحات مختصر هستند اما برای افزایش تسلط دانش آموزان متوسط و قوی بسیار مناسب هستند. البته بیشتر آموزش آرایه های ادبی وابسته به تیپ بندی آرایه ها و حل تست های زیاد و متنوع است.

کتاب دستور زبان فارسی نشرالگو با درسنامه مختصری هرکدام از مباحث مهم دستور زبان فارسی را توضیح می دهد. در این کتاب در ادامه تست های آموزشی طرح شده اند که به یادگیری این مبحث بسیار کمک می کنند. در ادامه بیشتر درمورد تست های این کتاب صحبت می کنیم. کتاب لغت و املا نشرالگو معنی و املا لغت های کتاب درسی فارسی را به خوبی آموزش می دهد.

تمام معانی لازم برای هر لغت در رو به روی آن نوشته شده است. به این ترتیب با چندبار مطالعه و مرور می توانید به معنی تعداد زیادی از کلمات کتاب درسی مسلط شوید.

 

 

تحلیل تست های کتاب های فارسی موضوعی نشرالگو

کتاب های موضوعی نشرالگو با تست های زیاد و آموزشی به کمک شما می آیند. در هرکدام تست ها به صورت سطح بندی شده از آسان به سخت چیده شده اند.

به این ترتیب همزمان با مطالعه می توانید قدم به قدم با تست ها پیش بروید. علاوه بر آن تست ها برای بعضی از درس ها تیپ بندی شده اند. تیپ بندی تست ها مثلا برای درس آرایه های ادبی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به این ترتیب می توانید با تمام انواع سوال های آرایه کنکور آشنا شوید. حل کردن تست های این کتاب به صورت برنامه ریزی شده باعث می شود به خوبی در این مباحث مسلط شوید.

 

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح ضعیف

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح ضعیف کتاب های موضوعی هفت خان خیلی سبز هستند. هرکتاب درسنامه مفصلی دارد که مباحث مهم را توضیح می دهد. مطالعه درسنامه می تواند به خوبی برای افزایش درصد فارسی به شما کمک کند.

بهترین کتاب فارسی کنکور برای سطح ضعیف

کتاب های هفت خان خیلی سبز در 4 جلد تهیه شده اند. برای خرید کتاب تست کنکور حتما به اسم دقیق کتاب ها توجه کنید:

 1. قرابت معنایی هفت خان خیلی سبز
 2. آرایه های ادبی هفت خان خیلی سبز
 3. دستور زبان فارسی هفت خان خیلی سبز
 4. لغت و املا و تاریخ ادبیات هفت خان خیلی سبز

به این ترتیب می توانید قدم به قدم به سمت بهتر شدن درصد فارسی خود پیش بروید. در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب های خیلی سبز بیشتر صحبت می کنیم.

 

تحلیل درسنامه کتاب های فارسی موضوعی هفت خان خیلی سبز

کتاب قرابت معنایی هفت خان خیلی سبز درسنامه آموزشی ندارد. این کتاب با تست های آموزشی زیاد به یادگیری شما کمک می کند. هر شب تعدادی از تست های قرابت را حل کنید. علاوه بر آن حتما نکات هر تست را با پاسخ نامه تشریحی بررسی کنید. کتاب آرایه های ادبی، دستور زبان فارسی، لغت و املا و تاریخ ادبیات از سری کتاب های هفت خان خیلی سبز درسنامه دارند.

این درسنامه ها به خوبی هر مبحث را به شما آموزش می دهند. البته فراموش نکنید برای تسلط روی هر مبحث لازم است که حتما تست های زیادی حل کنید.

 

تحلیل تست های کتاب های فارسی موضوعی هفت خان خیلی سبز

یکی از مهمترین نکات برای افزایش درصد فارسی در کنکور مهارت تست زنی است. کتاب های هفت خان خیلی سبز برای هر مبحث تست های کافی دارند. به این ترتیب می توانید با برنامه ریزی کنکور به صورت اصولی از این تست ها استفاده کنید.

 

بهترین کتاب فارسی کنکور به صورت درس به درس

کتاب فارسی جامع خیلی سبز بهترین کتاب فارسی کنکور درس به درس است. اگر سطح قوی در فارسی ندارید می توانید از این کتاب استفاده کنید. این کتاب به صورت درس به درس و جامع است. درسنامه ها به طور کامل مباحث هر درس از کتاب درسی فارسی را توضیح می دهند.بهترین متاب فارسی کنکور درس به درس

علاوه بر آن این کتاب ها تست های زیادی دارد که با استفاده از آن ها می توانید سطح علمی خود را افزایش دهید. با حل کردن تست ها قدم به قدم می توانید به درصد خوبی در فارسی کنکور برسید. این کتاب دو جلد دارد:

 1. فارسی جامع تست خیلی سبز (جلد اول)
 2. پاسخنامه فارسی جامع تست خیلی سبز (جلد دوم)

جلد اول کتاب تست شماست. در جلد دوم در قسمت اول پاسخنامه تشریحی قرار دارد و قسمت دوم مربوط به درسنامه آموزشی است. پس برای استفاده از این کتاب ابتدا بخش درسنامه را بخوانید. بعد به سراغ تست ها بروید. در ادامه جزئیات تست ها و درسنامه این کتاب را بیشتر توضیح می دهیم.

 

تحلیل درسنامه کتاب فارسی جامع خیلی سبز

درسنامه این کتاب در جلد دوم قرار دارد. برای شروع استفاده از این کتاب حتما از درسنامه بخوانید و سپس به سراغ تست ها بروید. در ابتدای درسنامه واژگان و معنی آورده شده اند. واژه های مهم متن درس و هر واژه  مهم دیگری که لازم است از آن درس بلد باشید را آن جا پیدا می کنید.

علاوه بر آن جدول روابط معنایی روابط تضاد و کلمات هم آوا را بررسی کرده اند. در ادامه لغات هم آوا و کلمات مهم املایی بررسی شده اند. بعد از آن به مهمترین بخش درسنامه می رسیم. مفهوم، دستور زبان و آرایه ها در این قسمت بررسی شده اند.

درپایان درسنامه هر درس به بخش تاریخ ادبیات می رسید. همینطور که گفته شد درسنامه ها نکات هر درس را به طور کامل بررسی کرده اند. با مطالعه دقیق هر بخش می توانید به راحتی نکات لازم برای تست های کنکور را یاد بگیرید.

 

تحلیل تست های کتاب فارسی جامع خیلی سبز

تست ها این کتاب به صورت درس به درس مطرح شده اند. اما برای هر درس 5 بخش تستی وجود دارد. بخش اول مربوط به تست های لغت و املا است. در بخش های بعدی به ترتیب قرابت معنایی و آرایه های ادبی قرار گرفته اند. در ادامه هم بخش دستور زبان و تاریخ ادبیات هستند.

علاوه بر تست های گفته شده، این کتاب تست های دوره ای هم دارد که برای مرور و جمع بندی آماده شده اند. این کتاب برای هر درس حدود 80 تا تست طراحی کرده است. با برنامه ریزی مناسب می توانید این تست ها را بزنید تا قدم به قدم پیشرفت کنید.در آخر هم دقت کنید که تست ها زمانی می توانند به آموزش شما کمک کنند که آن ها را تحلیل کنید.

پاسخنامه تشریحی این کتاب جواب تست ها به خوبی بررسی کرده است. حتما نکات مهم را در پاسخنامه مشخص کنید و برای دوره از آن ها استفاده کنید.

 

پیشنهاد ویژه برای قرابت معنایی

اگر در قرابت معنایی سطح خوبی ندارید، کتاب قرابت معنایی نشر دریافت نوشته هامون سبطی بهترین است. این کتاب بهترین کتاب قرابت معنایی کنکور است و با درسنامه های قوی نکات لازم را توضیح می دهد. اگر می خواهد قرابت معنایی را از پایه یاد بگیرید قدم به قدم با این کتاب پیش بروید.

بهترین کتاب قرابت معنایی کنکور

 

نتیجه گیری

با مطالعه این مقاله با همه نکات لازم برای خرید بهترین کتاب فارسی کنکور آشنا شدید. در بخش نکات مهم اشاره کردیم که این کتاب باید برای هرکدام از بخش های فارسی آموزش و تست داشته باشد.

قبل از خرید کتاب کنکور و کتاب تست برای فارسی باید به این نکات توجه کنید. بخش های مختلف لغت و املا و قرابت معنایی و … هرکدام باید با اصول درستی آموزش داده شوند. در قدم بعد باید کتابی را انتخاب کنید که مطابق با سطح آموزشی شماست. در این مقاله برای هر سطحی کتاب موضوعی و درس به درس معرفی شده است.

اگر در خرید کتاب کنکور دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. برای خرید کتاب تست با تخفیف و ارسال رایگان می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید.

لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور خصوصی و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز. برای خرید کلیک کنید.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه با آنچه هم اکنون مطالعه کردید

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فوری از ربات مشاوره بگیر !

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست