افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری!
اخبار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری!

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۲۳ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر عباس عبادی در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره پودمان کشوری مدیریت اثربخش که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای طرح “بیمارستان‌های الگو” در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، مقوله کمبود پرستار را یکی از موضوعات مبتلابه نظام‌های سلامت دانست و گفت: مدیریت این مساله به عنوان یک پدیده چند عاملی، مستلزم پرداختن به ابعاد مختلف از جمله افزایش عرضه از طریق افزایش ظرفیت پذیرش دانشکده‌های پرستاری است که در این راستا امسال نسبت به سال ۱۴۰۰ ظرفیت پذیرش دانشجو ۲۳ درصد افزایش یافت.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری!معاون پرستاری وزارت بهداشت در این مراسم که با حضور یکصد نفر از مدیران خدمات پرستاری بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و سرپرستاران بیمارستان‌های الگو شامل بیمارستان لقمان و بیمارستان شفا یحیائیان برگزار شد، ضمن اشاره به ضرورت تناسب میان ارایه دهندگان مراقبت با گیرندگان خدمت، به اهمیت وجود نیروی پرستاری کافی به منظور ارایه مراقبت ایمن و اثربخش اشاره کرد و گفت: مقوله کمبود پرستار یکی از موضوعاتی است که مبتلابه نظام های سلامت تمام دنیا از جمله کشورهای توسعه یافته بوده و کشور ما نیز از آن متاثر است.

وی افزود: بدیهی است مدیریت این مساله به عنوان یک پدیده چند عاملی، مستلزم پرداختن به ابعاد مختلف از جمله افزایش عرضه از طریق افزایش ظرفیت پذیرش دانشکده های پرستاری، جذب و نگهداشت پرستاران و ایجاد شرایط برای ممانعت از مهاجرت آنهاست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اضافه کرد: طرح بیمارستان الگو در راستای کاهش اقدامات غیرضروری و اصلاح فرآیندهای مراقبتی در جهت کاهش اقدامات غیر پرستاری و جایگزینی آن با اقدامات مرتبط با شرح وظایف پرستاری طراحی شده که از تیرماه ۱۴۰۱ در دست اجراست و برگزاری این پودمان آموزشی با هدف توانمندسازی مدیران در شناسایی فرآیندهای نیازمند بازنگری، انجام می پذیرد.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها